Artykuły do tagu: ParlamentEuropejski

Porozumienie Parlamentu i Rady w sprawie praw autorskich na rynku cyfrowym UE
Twórcy i wydawcy wiadomości będą mogli negocjować z internetowymi gigantami dzięki porozumieniu osiągniętemu w zakresie praw autorskich. Zawiera ono również gwarancje wolności słowa.
Posłowe PE za zakazem plastików jednorazowego użytku
Plastikowe przedmioty jednorazowego użytku, takie jak talerzyki, słomki, patyki do balonów, patyczki do uszu, zostaną zakazane zgodnie z planami przyjętymi przez Parlament Europejski w Strasburgu.
Produkty te, stanowiące 70% odpadów w morzu, zostaną usunięte z rynku UE od 2021 roku, zgodnie z projektem przepisów przyjętym przez eurodeputowanych w środę.
ACTA 2 przyjęta przez PE
Parlament Europejski podczas kolejnej sesji w Strasburgu przyjął zmienione stanowisko negocjacyjne w sprawie przepisów dotyczących praw autorskich, chroniące małe firmy i wolność słowa. Za głosowało 438 posłów, 226 było przeciw, a 39 wstrzymało się od głosu.
Fosforany mogą być stosowane w kebabach
Od wielu lat w Polsce, w tym w Piotrkowie kebaby cieszą się sporym wzięciem wśród mieszkańców. Punktów sprzedaży tego mięsa w naszym mieście jest wiele, w tym całodobowe. Sprawą kebabów zajął się Parlament Europejski
Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas
Zakończyła się trzecia edycja warsztatów dla młodzieży „Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas”. Odbywały się m.in. w Tomaszowie Mazowieckim.
Łódzki europoseł o wyborze Antoniego Tajaniego
Włoch Antonio Tajani – to nowy przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Europarlamentarzyści PO liczą, że będzie on pozytywnie patrzył na Polskę, tym bardziej, że w PE poparli go także posłowie PiS.
Młodzieżowy Parlament Europejski czeka
Jacek Saryusz-Wolski zaprasza uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.
Od niedzielnego wieczoru sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego? Dziś już wszystko jasne. O włos, ale jednak PO była pierwsza.
Wybory do PE. Frekwencja w Piotrkowie
O godz. 21.00 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierali 51 przyszłych europosłów. Frekwencja w Piotrkowie Trybunalskim wyniosła 23,83%.
25.05.2014 09:13
Głosujemy do 21.00!
Od godz. 7.00 możemy głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat