Młodzieżowy Parlament Europejski czeka

Sobota, 07 lutego 20150
Jacek Saryusz-Wolski zaprasza uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.

 

Młodzi obywatele województwa łódzkiego będą mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów poświęconych Parlamentowi Europejskiemu oraz politykom UE.

Wcielając się w rolę europosłów z różnych grup politycznych będą wypracowywali wspólne stanowisko, przygotowując i negocjując teksty rezolucji, nad którymi ostatecznie zagłosują.

W tym roku tematem przewodnim projektu będzie przyszły kształt Europy. Młodzież przedstawi swoje pomysły na kierunek w jakim powinna zmierzać integracja europejska.

Projekt ma charakter konkursu, w którym po zgłoszeniu przez nauczyciela, może wziąć udział reprezentacja z każdej szkoły województwa łódzkiego. Uczestnicy oceniani będą indywidualnie na podstawie aktywności, wiedzy i pracy nad rezolucjami oraz podczas sesji plenarnej Młodzieżowego europarlamentu.

Nagrodą dla 6 laureatów będzie wyjazd studyjny do Brukseli. Wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.saryusz-wolski.pl.

Zgłoszenia można przesyłać do 25 lutego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat