Artykuły do tagu: parlament

Kogo wysłać do Brukseli?
Od niedawna wiemy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 25 maja. Jeszcze nie wiemy, na kogo będziemy mogli zagłosować. Ale może warto się nad tym zastanowić już teraz?
Nowocześnie o historii Piotrkowa
O historii nie trzeba mówić językiem archaicznym. Można to zrobić nowocześnie i atrakcyjnie. Udowodnili to uczniowie, którzy wzięli udział w II Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Piotrków – kolebką polskiego parlamentaryzmu”. W Gimnazjum nr 1, które było organizatorem konkursu, właśnie ogłoszono wyniki uczniowskiego współzawodnictwa.
PO wygrała. Zaskoczenie wynikiem Ruchu Palikota
Frekwencja w Piotrkowie wyniosła 52,63%. W powiecie piotrkowskim - 43,54%. Wybory wygrała Platforma Obywatelska.
110 osób dopisało się do spisu wyborców w Piotrkowie. Do wczoraj osoby czasowo przebywające w Piotrkowie, lub bez stałego miejsca zamieszkania mogły pobierać zaświadczenia uprawniające do głosowania w nadchodzących wyborach.
Wykład dr Jacka Saryusza - Wolskiego
"Polska w Unii Europejskiej" to tytuł wykładu deputowanego do parlamentu europejskiego dr Jacka Saryusza - Wolskiego.
Piotrków będzie miał ogólnopolskie wydawnictwo naukowe.
Na funkcjonowanie Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w Piotrkowie Trybunalskim miasto wyłożyło przez trzy lata 150 tys. złotych, ale widocznych efektów działalności Instytutu brak.
Czy instytut ma szanse na rozwój?
Od prawie dwóch lat w Piotrkowie działa Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Ma swojego dyrektora, swoją siedzibę, telefon kontaktowy, jednak jak dotąd niczym szczególnym nie zaznaczył się na polu badań nad polską samorządnością. Jego siedziba stoi pusta, a dzwoniącego telefonu nie ma kto odebrać, ponieważ instytut nie zatrudnia pracowników. Czy i kiedy się to zmieni?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat