Głosować w taki sposób mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. - Głosować korespondencyjnie może także osoba, która ma utrudniony dostęp do siedziby lokalu obwodowej komisji wyborczej czy osoba w podeszłym wieku (po 75 roku życia). Aby móc głosować w ten sposób trzeba zgłosić taki zamiar do wójta, burmistrza, prezydenta i wtedy dostaje się pocztą pakiet wyborczy (kartę do głosowania, informacje o sposobie głosowania, kopertę zwrotną i oświadczenie, że samodzielnie głosowaliśmy) i odsyła w dniu głosowania do lokalu swojej właściwej komisji obwodowej - mówi Teresa Sęderecka, dyrektor delegatury KBW w Piotrkowie.
Dzisiaj jest także ostatni dzień zgłaszania przez osoby ociemniałe chęci głosowania za pośrednictwem nakładek w alfabecie Braille'a. Do połowy maja natomiast można zgłaszać chęć udziału w głosowaniu za pośrednictwem pełnomocnika. Do 15 maja trzeba zgłosić się do służb wójta, burmistrza, prezydenta i złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania, wtedy wyznacza się osobę, która będzie mogła przyjść do lokalu wyborczego i zagłosować za nas.
Wybory do Parlamentu Europejskiego już 25 maja.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami