Artykuły do tagu: parlament

Jak zagłosował Piotrków, a jak powiat?
W Piotrkowie najwięcej głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość - 14 161 głosów. Z kolei wśród kandydatów najlepszy wynik osiągnął Bogusław Wołoszański, który zebrał 8 557 głosów. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych danych z głosowania w Piotrkowie oraz powiecie piotrkowskim.
Trzecia Droga z PiS w koalicji? Dariusz Klimczak odpowiada
Trzecia Droga drogą do koalicji rządowej. Napływające wyniki z 10 okręgu potwierdzają dane z całego kraju i wskazują, że ta koalicja będzie kluczowa przy tworzeniu przyszłego rządu. Czy jest więc możliwość współpracy polityków Trzeciej Drogi z PiS?
Exit poll: PiS wygrało z KO, jednak traci władzę?
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w Polsce. Tak wynika z sondażu exit poll, który opublikowany został tuż po zakończeniu niedzielnego głosowania. W sondażu PiS ma 36,8 procent, a tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 procent. Frekwencja wyniosła aż 72,9 procent.
15.10.2023 11:47
Piotrkowianie głosują
Punktualnie o godzinie 7:00 lokale wyborcze zostały otwarte w całej Polsce, a co za tym idzie także w Piotrkowie Trybunalskim. W niedzielę 15 października wybieramy posłów i senatorów, którzy będą zasiadać w parlamencie przez kolejne cztery lata.
Zachęcają do udziału w wyborach i referendum
15 października wybierzmy Polskę! - Takim okrzykiem mieszkańcy naszego regionu, na czele ze Zbigniewem Ziembą, wicemarszałkiem województwa łódzkiego namawiali do tego, byśmy w najbliższą niedzielę wspólnie postarali się o poprawę frekwencji, osiągniętej podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku.
PiS odsłania karty. Kto wystartuje w wyborach?
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listę kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Jak wcześniej informowaliśmy, liderem w okręgu piotrkowskim jest Antoni Macierewicz. A kto zajmuje pozostałe miejsca na liście PiS w okręgu nr 10? Nie brakuje sensacji.
Kadencja zakończona. Sprawdzamy aktywność posłów z okręgu 10
Już tylko tygodnie dzielą nas od najbliższych wyborów parlamentarnych. Posłowie na Sejm IX kadencji zakończyli w środę (30.08.2023) swoją pracę, jeśli chodzi o posiedzenia parlamentu. W tym czasie obradowali 81 razy. Postanowiliśmy sprawdzić jaką aktywnością wykazali się od listopada 2019 roku ci, których wybraliśmy z okręgu 10, obejmującego m.in. Piotrków Trybunalski i powiat piotrkowski.
Trzecia Droga chce powalczyć o dwa mandaty
Chcemy zdobyć dwa mandaty - zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim Dariusz Klimczak, poseł PSL i lider listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 10, obejmującym m.in. Piotrków, Bełchatów, Radomsko oraz Tomaszów Mazowiecki.
Czworo piotrkowian na liście Nowej Lewicy
- Chcemy powalczyć o drugi mandat - zapowiada Ania Sowińska, liderka Nowej Lewicy w okręgu nr 10. W sobotę podczas konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim zaprezentowano kandydatów, którzy będą starować z tej listy w październikowych wyborach do Sejmu.
21.08.2023 10:05
W Lewicy bez zmian
Anita Sowińska będzie "jedynką" Nowej Lewicy w okręgu nr 10 podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Taką decyzję ogłoszono podczas piątkowej konferencji prasowej polityków tego ugrupowania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat