Odsetek gospodarstw domowych używających węgla do ogrzewania sukcesywnie spada i w ostatnim sezonie wyniósł 32%. W sezonie grzewczym 2018/2019 Polacy wydali na ten cel średnio 2804 zł, o 4% więcej niż rok wcześniej - wynika z ankiety firmy Kantar.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
Na co dzień większość z nas spotyka się z różnego rodzaju opakowaniami. Najczęściej oczywiście jest to związane z zakupami szczególnie w sklepach internetowych. Rynek e-commerce coraz większą uwagę zaczyna zwracać na to, w jaki sposób towar jest dostarczany do klienta, a sam fakt, czy przesyłka jest doręczana przez kuriera, czy też odbierana w paczkomacie, jest drugorzędny. Odpowiednie pudełko może zdziałać cuda.
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
Już po raz siódmy 11 listopada odbył się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.
Mszą świętą mieszkańcy gminy Czarnocin uczczą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nabożeństwo, które rozpocznie się 11 listopada o godz. 17.00 w kościele WNMP w Czarnocinie, uświetnią występy lokalnych zespołów: Ludowej Biesiady, Dziecięcego Zespołu Koraliki i Orkiestry Dętej.
Już po raz siódmy 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W tym roku obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w Skotnikach. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Skotnikach.