Po zimie wznowione zostały prace przy budowie sieci gazu ziemnego w gminie Czarnocin. W ubiegłym roku wykonano już odcinek od granicy z gminą Tuszyn w miejscowości Rzepki do ulicy Głównej w Czarnocinie, wzdłuż przebudowywanej obecnie drogi powiatowej Czarnocin - Tuszyn oraz na całej długości miejscowości Tychów.
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Poczęstunek, na wszystkich potrzebujących, czekał w siedzibie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk". Przy wielkanocnym stole zasiadło kilkadziesiąt osób.
Zmiana organizacji ruchu zaskoczyła wielu kierowców, którzy przyjechali w sobotę w okolice cmentarzy przyległych do ulic Spacerowej i Partyzantów.
Prognozy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niestety, nie ma co liczyć na ciepłą, wiosenną aurę. Najładniejszym dniem będzie Niedziela Wielkanocna, warto więc zaplanować spacer.
Pisanki, dekorowanie koszyczka wielkanocnego, ostatnie zakupy, gotowanie świątecznych potraw. Ale nie tylko. Wielkanoc to również czas na modlitwę i zadumę, a także na odwiedzanie cmentarzy.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk" zaprasza osoby samotne w sobotę (16.04.2022) na Śniadanie Wielkanocne. Poczęstunek na wszystkich potrzebujących będzie czekał w godzinach 10.00 - 14.00 w siedzibie organizacji.
W Wielkanoc zadanie wręczania prezentów spoczywa w łapkach zajączka wielkanocnego, który słodkie upominki i drobne niespodzianki zostawia w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach zajączek ukrył rozmaite słodkości na boisku szkolnym.
Wielki Czwartek rozpoczyna w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. Ten okres naznaczony jest przebogatą liturgią. Jej wymiar zewnętrzny jest jednak przed wszystkim przyczynkiem do głębokich i duchowych przeżyć wewnętrznych. Wprowadził nas w niego ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim.
Po dwóch latach przerwy, związanych z pandemią koronawirusa, w Piotrkowie ponownie odbyło się Misterium Męki Pańskiej. W środę (13 kwietnia) widowisko pasyjne odegrano na ulicach miasta. Wydarzenie zgromadziło setki wiernych uczestniczących w nabożeństwie.