Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną na takich samych zasadach jak polski pacjent. Za leczenie zapłaci NFZ z budżetu państwa.
Z niedawnego komunikatu Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego dowiedzieliśmy się, że kilka placówek medycznych świadczących usługi w Łódzkiem, od 1 marca 2022 r. będzie likwidowało tzw. „łóżka covidowe”. Nie ma wśród nich jednak Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim z nowym sprzętem medycznym i technicznym. Urządzenia zaprezentowano w czwartek (09.12.2021), w obecności władz województwa łódzkiego, które także miało swój wkład w jego zakupie.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zyska nowy specjalistyczny sprzęt medyczny. Chodzi o aparat do badań urodynamicznych.
Średnie dalsze trwanie życia w chwili urodzenia jest w Polsce o 3 lata krótsze, niż średnia w UE – powiedział ekspert zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. We wszystkich krajach postsocjalistycznych żyje się krócej, niż w Europie Zachodniej. Jedynie Czesi zbliżają się do średniej w całej UE.
Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach. Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej od 2017 roku przyszłych lekarzy.
Aparat USG i bronchofiberoskop to kolejny sprzęt w który będzie doposażony Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 208 tys. zł na realizację tych zakupów.
Polski startup Telemedico, który rozwija platformę telemedyczną już w 14 krajach świata, pozyskał 25 mln złotych (5,5 mln euro) na dalszą jej rozbudowę w Europie i Ameryce Łacińskiej. Kwota ta została przyznana firmie w rundzie inwestycyjnej, której przewodziły fundusze PKO VC oraz UNIQA Ventures.
Konkurs ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S. właśnie dobiegł końca. Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane dzięki wsparciu Goldman Sachs Gives i Sage. Na realizację propozycji mogą liczyć szpitale w Białymstoku, Piotrkowie Trybunalskim oraz Warszawie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w konkursie, już teraz jedna z placówek mogła wdrożyć swój pomysł i pomóc swoim najmłodszym pacjentom. Jak wyglądają zwycięskie projekty?
Przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na Dzień Otwarty. Już w piątek (6 marca) będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, ale też porozmawiać z jej pracownikami. Organizatorzy zapowiadają, że można również spodziewać się niespodzianek.