Po latach przerwy spowodowanej pandemią na ulice Piotrkowa wraca Orszak Trzech Króli. 6 stycznia piotrkowianie będą mieli okazję podążyć za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy wyruszą, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie niepodległościowy korowód mieszkańców przeszedł spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową, biało-czerwoną flagę. A poprowadziła go orkiestra dęta i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążali samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
Ponad pięćdziesięcioosobowy chór, soliści, piękne recytacje i historyczne fakty przedstawione przez lektorów, a to wszystko w plenerze. Tak wyglądały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Piotrkowie Trybunalskim.
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
W poniedziałek w Gorzkowicach zainaugurowano patriotycznych tydzień, którego zwieńczeniem będą uroczystości Święta Niepodległości. Podczas pierwszego dnia wydarzeń nie zabrakło gości oraz biało-czerwonych symboli i artystycznych występów.
Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w sobotę w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Były gratulacje, życzenia i łzy wzruszenia. Nie zabrakło też tortu
Różnego rodzaju środki czystości to często duża część naszych miesięcznych wydatków. Płyny do mycia podłóg, mycia szyb, mopy, ściereczki – bez tych rzeczy ciężko się obejść. Są jednak na szczęście sposoby na oszczędzanie na tych środkach, bez szwanku dla czystości naszego domu.
Członkowie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, emeryci, renciści oraz kolejarze z byłej Lokomotywowni PKP w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy klasztorze oo. Jezuitów, by uczcić kolejne święto maszynistów oraz jubileusz założenia lokalnego koła, zrzeszającego maszynistów kolejowych.
Sześć par świętowało w sobotę (17.09) w Urzędzie Stanu Cywilnego „Złote” jubileusze, czyli pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.