Artykuły do tagu: Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Tłumy mieszkańców wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w sobotnie popołudnie w Piotrkowie. Marsz rozpoczął się przy Zamku Królewskim, a zakończył pod bazyliką farną.
Święto Trzech Króli. Jak oznaczyć drzwi domu?
Katolicy na całym świecie obchodzą w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną potocznie świętem Trzech Króli. W naszym kraju wierni w tym dniu oznaczają kredą drzwi swoich domów na znak obecności Chrystusa w tej rodzinie.
Orszak znów w Piotrkowie. Gdzie pojawią się Trzej Królowie?
Już po raz kolejny ulicami Piotrkowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Na czele barwnego korowodu podążą Kacper, Melchior i Baltazar, którzy jako pierwsi podążą, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.
Orszak Trzech Króli w Piotrkowie. Barwne widowisko na Starówce
Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili barwny korowód ulicami Piotrkowa. Trzej królowie wyruszyli na koniach, aby pokłonić się dzieciątku Jezus. W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Piotrkowa i regionu.
Orszak wraca na ulice Piotrkowa. Uwaga na zmianę trasy!
Po latach przerwy spowodowanej pandemią na ulice Piotrkowa wraca Orszak Trzech Króli. 6 stycznia piotrkowianie będą mieli okazję podążyć za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy wyruszą, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.
Jak oznaczyć drzwi swojego domu?
Katolicy na całym świecie obchodzą w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną potocznie świętem Trzech Króli. W naszym kraju wierni w tym dniu oznaczają kredą drzwi swoich domów na znak obecności Chrystusa w tej rodzinie.
Piotrków bez Orszaku Trzech Króli
Orszak Trzech Króli przechodzący ulicami Piotrkowa przez wiele lat był tradycją związaną z obchodami uroczystości Objawienia Pańskiego. Ze względu na pandemię orszaku nie zorganizowano w ubiegłym roku. Niestety w tym roku także go nie będzie.
Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego
W Kościele katolickim 6 stycznia obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli.
Wolborski Orszak wyróżniony
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli spotkali się w Warszawie z prezydentem RP i jego małżonką. 872 miejscowości w całej Polsce, a także skupiska Polaków za granicą zorganizowały w tym roku uroczyste radosne obchody święta Objawienia Pańskiego.
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piotrkowa
Jak o roku ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Orszak Trzech Króli. W święto Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia, na koniach ulicami miasta podążać będą Kacper, Melchior i Baltazar.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat