Od początku września w całym kraju strażacy odnotowali 342 zdarzenia związane z tlenkiem węgla. Straż Pożarna apeluje, by zadbać o stan techniczny urządzeń grzewczych oraz przewodów wentylacyjnych.
Kolejne wspólnoty mieszkaniowe w Piotrkowie rezygnują z użytkowania piecyków gazowych na rzecz ciepłej wody z sieci miejskiej. To wprawdzie nieco droższy sposób, ale zdecydowanie wygodniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy.
Pukają do drzwi mieszkania starszych ludzi. Podają się za strażaków. Proponują montaż czujki czadu, pobierają zaliczkę w wysokości 200 zł.
W sobotę, 27 grudnia około godziny 10.00 policjanci interweniowali w sklepie przy ulicy Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.
Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym tlenek węgla zbiera największe żniwo. Szczelnie zamknięte okna, pozakrywane kratki wentylacyjne - brak cyrkulacji powietrza może doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla, a w konsekwencji do śmierci.
Jeden z mieszkańców kamienicy przy ulicy Jerozolimskiej w Piotrkowie podłączył piecyk gazowy do przewodów wentylacyjnych, a przez to w jednym z mieszkań pojawił się czad.
Strażacy edukują gdzie się da i kogo się da. Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, o tym opowiadali podczas spotkania z uczniami Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie.
Osiem osób ewakuowanych, w tym kobieta w ciąży. Dwie osoby odwiezione do szpitala – to wynik zaczadzenia, do jakiego doszło dziś (23 października) ok. godz. 14.00 w jednej z kamienic przy ul. Konarskiego w Piotrkowie. Okazuje się, że to skutek niefrasobliwego zachowania jednego z mieszkańców.
„Nie dla czadu” - kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pod tym właśnie hasłem zainaugurowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wspólnie ze strażą pożarną.
Czteroosobowa rodzina z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła w nocy do piotrkowskiego szpitala.