Z powodu przebudowy sieci ciepłowniczej do czwartku bełchatowianie będą musieli zmagać się z brakiem ciepłej wody.
Szykuje się bardzo dynamiczna aura w całej Europie. Lokalnie może być niebezpiecznie.
W większości bloków na osiedlu Słowackiego-Północ w Piotrkowie ponownie zaczęły grzać kaloryfery.
Prawie 2,5 tysiąca mieszkań bez ciepła. Na osiedlu Słowackiego-Północ w Piotrkowie ogrzewania i ciepłej wody nie będzie do odwołania. Trwa usuwanie awarii, do której doszło wczoraj wieczorem.
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?
Po nowym roku wzrosną ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka będzie wyższa o 4,7% - informuje Sylwester Łopatowski, prezes MZGK.
Powracamy do historii lokatorów bloku przy Wysokiej 11. Brak centralnego ogrzewania to nie największy problem.
Od nowego roku drożej zapłacimy za ciepło dostarczane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.
Radykalne kroki podjęła administracja bloku przy ulicy Wysokiej 11 w Piotrkowie.
Czy do Piotrkowa będą przyjeżdżać amatorzy wód geotermalnych? Istnieje takie prawdopodobieństwo, bowiem jak wynika z badań geologicznych na terenie ziemi piotrkowskiej są źródła geotermalne.