Już po raz trzeci odbył się Łazowski Bieg Przełajowy w Łazach Dąbrowie. Imprezę połączono z Rodzinnym Rajdem Rowerowym. Sobotnie wydarzenie miało upamiętnić Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.
W tym roku mija 35 lat od makabrycznych zbrodni, które popełnił "szatan z Piotrkowa". Mariusz Trynkiewicz zamordował czterech chłopców. Mieszkańcy, mimo upływu lat, nadal zastanawiają się jak to możliwe, że w ich rodzinnym mieście doszło do takiej tragedii. Lipiec 1988 roku, to jedna z najczarniejszych kart w historii współczesnego Piotrkowa.
Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym - to niezwykle barwne widowisko zorganizowano w litewskim mieście Połąga. Zawodnicy musieli przebrnąć przez sito eliminacji aby powalczyć o jak najwyższe miejsca. Srebrny medal w swojej kategorii zdobyła Wiktoria Justyna z Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”.
Tytuł Fair Play przyznawany w głosowaniu brokerów ubezpieczeniowych, już po raz piętnasty trafił do ERGO Hestii. Sopocka firma utrzymuje status ubezpieczyciela majątkowego, z którym brokerom współpracuje się najlepiej.
Spotkanie Henryka Bronowickiego na piotrkowskim lotnisku trwało ponad dwie godziny. Oprócz barwnych opowieści, których treści znaleźć można w jego kultowej dla środowiska lotniczego książce „Pilot Doświadczalny”, autor podpisywał swoją publikacje i pozował z aeroklubowymi pilotami do pamiątkowych zdjęć.
Tragedia w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów. W środę (26.04.2023) godzinach porannych jadący na rowerze 15-letni chłopiec zasłabł i przewrócił się na jezdnię. Z pomocą ruszyli świadkowie, a na miejsce zostały wezwane służby.
Od tegorocznej edycji 2023 roku, Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego będzie miał nowego sponsora – Browar Piotrków i markę jego piwa Trybunał. Maraton zmienia też oficjalną nazwę na Trybunalski Maraton Sulejowski.
W gminie Moszczenica z okazji 83. rocznicy zbrodni katyńskiej uczczono pamięć ofiar. Uroczystość miała miejsce przed pamiątkową tablicą, znajdującą się na budynku Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.
Chyba wszyscy chcemy czuć się bezpieczni. I mamy prawo zapewnić sobie bezpieczeństwo we własnym domu, na ulicy, w miejscu pracy, czy gdziekolwiek przebywamy. Na rynku dostępne są liczne środki, dzięki którym możemy odeprzeć ewentualny atak zgodnie z polskim prawem.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.