Piotrkowska "Jaskółka" wicemistrzynią świata!

Poniedziałek, 05 czerwca 20232
Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym - to niezwykle barwne widowisko zorganizowano w litewskim mieście Połąga. Zawodnicy musieli przebrnąć przez sito eliminacji aby powalczyć o jak najwyższe miejsca. Srebrny medal w swojej kategorii zdobyła Wiktoria Justyna z Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”.

Ładuję galerię...

Czempionat rozegrano na Litwie pod szyldem World Championship in Modern Dance Sport. Wystąpiło w nim łącznie około 2000 uczestników z 15 krajów, m.in.: Węgier, Hiszpanii, Litwy ,Irlandii, czy Francji. Na miejscu zameldowała się również ekipa kadry Polski.

Do naszej reprezentacji powołania otrzymały dwie zawodniczki z piotrkowskiej Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”: Wiktoria Justyna i Antonina Jarzębska.

Nasze reprezentantki rozpoczęły rywalizację od 1/4 finału pokonując w kolejnych etapach rywalki z innych krajów i uplasowały się w ścisłej czołówce w swoich kategoriach. Wielki sukces odniosła Wiktoria Justyna, zdobywając wicemistrzostwo świata w Tańcu Sportowym, które wywalczyła w kategorii Street Dance Solo Młodzież - relacjonuje Magdalena Markiewicz z ATS "Jaskółki".

Wiktoria Justyna startowała także w Hip Hopie solo zajmując 5 miejsce. Antonina Jarzębska zajęła zaś 7 miejsce w Fantasy Show solo Junior.