Artykuły do tagu: ZDIUM

Piotrków: Z tych dróg niewiele zostanie
Dziura na dziurze, pęknięcia i poprzeczne garby – to obraz znacznej części al. Sikorskiego w Piotrkowie. Problem z jakością drogi zaczął się już kilka lat temu, kiedy zamarzająca woda zaczęła wypychać fragmenty wiekowej drogi ku górze. Kierowcy po każdych mrozach walczą jak na terenowych rajdach, chcąc uniknąć kolizji i niebezpieczeństwa. Doczekają się w końcu prawdziwych remontów, czy mogą liczyć tylko na klejenie dziur?
Matka wozi niepełnosprawnego na sankach
Na śnieg narzekają już nie tylko kierowcy, ale również piesi – zwłaszcza na przedmieściach Piotrkowa, gdzie - jak mówią – pługu nie uświadczysz. - Jesteśmy skazani sami na siebie. Tej zimy ani razu ul. Miedzianą pług nie przejechał. My sobie jakoś radzimy, ale sąsiedzi to dopiero mają ciężko... - opowiadają mieszkańcy Miedzianej.
Śnieg pada, drogowcy łatają dziury
Łatanie dziur na skrzyżowaniu Sikorskiego-Armii Krajowej-Piłsudskiego, na którym doszło dziś do karambolu z udziałem czterech pojazdów odbywa się na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.
Służby drogowe odśnieżają, mieszkańcy zasypują
Odśnieżona i czarna jezdnia została zasypana śniegiem przez jednego z mieszkańców.
Które ulice w Piotrkowie są nieodśnieżone?
Mieszkańcy Piotrkowa denerwują się, że nie wszystkie ulice w mieście są odśnieżone.
Do naszej redakcji co chwilę docierają sygnały o zalegającym śniegu.
Kierowcy marzą, żeby śnieg stopniał
W ostatnich dniach znacznie przybyło świeżego białego puchu. Dzieci mają nadzieję, że śnieg wytrzyma do ferii. Kierowcy wręcz odwrotnie. Marzą o tym, żeby jak najszybciej stopniał. Z dnia na dzień coraz trudniej zaparkować w mieście.
Przypominamy, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie z dniem 1 stycznia 2013 zmienił nazwę na Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.
Piotrków: Był MZDiK, będzie ZDiUM
Miasto dołożyło obowiązków Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji. W związku z tym jednostka ta od 1 stycznia 2013 roku zmieni nazwę - nie będzie już MZDiK, będzie ZDiUM, czyli Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas zeszłotygodniowej sesji.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat