Znaku zakazu chciała spółdzielnia

Strefa FM Piątek, 17 maja 201321
Znak informujący o zakazie zatrzymywania się na ulicy Iwaszkiewicza w Piotrkowie został postawiony na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej „Barbórka” ustaliła Strefa FM.

Przypomnijmy. Do tej pory parkowali tam pacjenci poradni specjalistycznych znajdujących się przy ulicy Dmowskiego i to oni najbardziej ucierpieli wskutek wprowadzenia zakazu. Tym, którzy zdecydowali się złamać przepisy, w czwartek strażnicy miejscy wystawili hurtem dziewięć mandatów.

- Zakaz jest niezbędny, gdyż utrudnia jazdę mieszkańcom osiedla. Skarżyli się oni, że trudno jest tamtędy przejechać. Jest niebezpiecznie, bo droga jest wąska, a z parkujących tam samochodów ciągle wysiadają ludzie. Chciałbym zaznaczyć, że droga Iwaszkiewicza należy do spółdzielni mieszkaniowej - odpowiada Stanisław Pietrucha, prezes „Barbórki”.

Wcześniej pojawiły się pogłoski jakoby za ustawieniem znaku stali przedstawiciele przychodni działającej od niedawna po drugiej stronie ulicy Dmowskiego. Jej założyciele twierdzą, że nie mają z tym nic wspólnego. - Nie mamy nic wspólnego z ustawieniem znaku zakazu parkowania na ul. Iwaszkiewicza. Po pierwsze dlatego, że za tym stoją prezesi spółdzielni mieszkaniowej "Barbórka". Ta inicjatywa wyszła od nich już 28 lutego, a Piotrkowskie Centrum Zdrowia istnieje od 2 maja. Po drugie Udostępniamy parking bezpłatnie - wszystkim mieszkańcom. Mało tego, budujemy parking za naszym budynkiem na około 50 samochodów. Również bezpłatny. Również pacjenci sąsiedniej przychodni będą mogli bezpłatnie z niego korzystać - mówi Artur Urbańczyk, prezes spółki Piotrkowskie Centrum Zdrowia.

- Wiele rzeczy robimy z myślą o mieszkańcach. Przeprowadzamy liczne darmowe badania profilaktyczne. Dziwię się, że sąsiednia przychodnia nie wystąpiła do zarządu dróg o nowe miejsca parkingowe. Teraz powinna się chociaż postarać o likwidację tego znaku zakazu. W naszym mieście nie ma gdzie parkować. Im więcej zakazów, tym gorzej dla wszystkich mieszkańców - dodaje prezes.

Jak udało nam się ustalić, decyzję o ustawieniu zakazu zapadła 28 lutego po spotkaniu członków Komisji Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego. Z kolei przedstawiciele nowej przychodni twierdzą, że decyzję o jej utworzeniu podjęli miesiąc później.

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

7


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

evfw3 ~evfw3 (Gość)17.05.2020 18:45

Jak tam budowa tego parkingu na 50 aut ?? Minęło trochę lat i na razie to parking dla aut terenowych i busów, a nie osobówek jakimi jeździ większość pacjentów
Stan nieruchomości jest nie najlepszy ...

120


Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.05.2013 10:06

Jednak dobrze widziałem: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/1863573,spor-o-parkowanie-przy-ul-dmowskiego-w-piotrkowie-zazegnany,id,t.html

Cytuję:
Od piątku pacjenci przychodni przy ul. Dmowskiego znów mogą parkować wzdłuż ul. Iwaszkiewicza. Wcześniej zakazywał tego znak postawiony na wniosek mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej Barbórka, do której należy ulica. Po interwencji pracowników przychodni, a przede wszystkim pacjentów m.in. poradni rehabilitacyjnej, spółdzielnia poszła na kompromis. Znak stoi, ale dalej tzn. samochody pacjentów mogą parkować na wysokości przychodni.

Szkoda, że na wniosek spółdzielni SM nie karała kierowców parkujących przy skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego na podwójnej ciągłej linii.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga20.05.2013 18:10

Nie wiem, czy dobrze widziałem, ale wydawało mi się, że tego zakazu już nie ma.

10


z osiedla ~z osiedla (Gość)19.05.2013 22:26

Popieram działania prezesa "Barbórki. I dziękuję.
W ulicę wjechać nie można, bo auta stoją przy skrzyżowaniu z Dmowskiego. W godzinach szczytu katastrofa dla mieszkańców jak i pracowników Piomy.
Za przychodnią jest parking na ok.20 samochodów. Szkoda, że zarezerwowany dla obsługi...
Panie Kierowniku, trzeba najpierw uderzyć się w pierś a potem żądać udostępnienia cudzego mienia dla Pańskich potrzeb. No i to bezpieczeństwo nas wszystkich też powinno być na względzie. Albo przede wszystkim.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)19.05.2013 09:05

Nasze społeczeństwo uwielbia teorie spiskowe, jeśli zakaz został postawiony w przededniu otwarcia konkurencyjnej przychodni to z pewnością jest to gra nieczystych interesów.
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


spells and abilities ~spells and abilities (Gość)18.05.2013 20:25

Niech ustawią tam znak [cytat] parkin płatny.

00


Bleki Blekiranga18.05.2013 18:53

jaka spółdzielnia tacy mieszkańcy

00


Wołomin ~Wołomin (Gość)18.05.2013 18:38

W tym mieście to trzeba SM wraz z komendantem wiecznym jak Lenin pogonić bo tylko straty przynosi z tyloma etatami, a poza tym to dyrektor ZDIUM, kierownik od tzw. ruchu i ten od zieleni są do pogonienia.

00


Kuleczka ~Kuleczka (Gość)18.05.2013 11:02

Mam rozwiązanie dla kierownika przychodni tak zmartwionego dzisiaj losem pacjentów - wystarczy parking, który zarezerwowany jest dla pracowników przychodni (też postawili sobie odpowiedni znak) przeznaczyć dla pacjentów.
Ciekawe też jestem od kiedy kierownik tak martwi się pacjentów?
Bo jakość obsługi w tej przychodni jest jak za czasów Gierka.
Teraz strach nagle zajrzał w oczy bo powstała przychodnia prywatna i ludzie na pewno ją wybiorą?
Bo w prywatnej przychodni pacjent liczy się bo idzie za nim pieniądz.
Umówienie wizyty na konkretną godzinę to standard.
Standardem w państwowej przychodni jest za to czekanie od 5 rano na lekarza który przyjmuje od 8.00, a faktycznie przychodzi 40 minut później.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.05.2013 08:57

"." napisał(a):
Zbieg okoliczności, czy jednak coś innego?

Psipadek. ;)

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat