Lawina mandatów za parkowanie przy przychodni

Strefa FM Czwartek, 16 maja 201371
Strażnicy miejscy hurtowo wystawiają mandaty przy ul. Iwaszkiewicza w Piotrkowie. Obowiązujący tam od niedawna zakaz parkowania zmuszeni są łamać pacjenci przychodni przy ul. Dmowskiego.
fot. J. Kaczmarekfot. J. Kaczmarek

Straż Miejska w czwartkowy poranek po raz kolejny rzetelnie wywiązała się ze swojego obowiązku i wystawiła dziewięć mandatów (pracownikom i pacjentom przychodni).

Od kilku dni po prawej stronie ulicy Iwaszkiewicza w Piotrkowie obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Do tej pory na ulicy parkowali głównie pacjenci poradni specjalistycznych przy Piomie. Znak ustawiono na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta - podobno na wniosek spółdzielni mieszkaniowej.

- Ktoś tego nie przemyślał - mówią niepełnosprawni pacjenci poradni. - Jestem po amputacji nogi i bardzo ciężko jest mi przejść każdy metr. Przejście dużej odległości to dla mnie duży ból. Mam zapalenie w kikucie – mówi jeden z pacjentów. - Tutaj jest ciężko się zatrzymać, nawet bez znaku zakazu, a teraz to już w ogóle problem, żeby samochód zaparkować w miarę blisko przychodni – dodaje piotrkowianka.

Swojego zdziwienia ustawieniem znaku nie ukrywa także kierownik poradni przy Piomie. - Muszę powiedzieć, że przeżyliśmy szok. Najbardziej nasi pacjenci. To przerażające, co się tutaj stało. Przychodnia funkcjonuje 20 lat i przez taki czas nikomu nie wpadło do głowy, żeby przed przychodnią publiczną, w której znajduje się dziesięć poradni specjalistycznych stawiać znak. Jest tutaj poradnia reumatologiczna, do której przyjeżdżają ludzie na wózkach inwalidzkich i o kulach. Jest poradnia rehabilitacyjna, do której pacjenci przychodzą chorzy i połamani. Po trzecie – na parterze znajduje się „na Boga!” komisja ds. niepełnosprawności - mówi Leszek Józefacki, kierownik poradni specjalistycznej.  - Proszę zobaczyć, co tutaj się dzisiaj dzieje. Mandat za mandatem. Nikomu tutaj nigdy samochody nie przeszkadzały. Nie było żadnej stłuczki, czy wypadku, przez tyle lat. Przychodzimy do pracy, a tu spektakl. Niebieskie koguty... Złapali bandytę. Kogo? Faceta o dwóch kulach. Wlepili mu mandat. Człowiek niepełnosprawny wychodzi z przychodni, a strażnik – komandos wlepia 200 złotych (nie wiem dokładanie ile) mandatu. Teraz człowiek z tą kartką musi jechać na Słowackiego do Straży Miejskiej. Czy te służby są od polowania na chorych ludzi? Czy tylko na tej ulicy jest zakaz parkowania? Niech mi komendant powie, ile wlepił dzisiaj mandatów za nieprawidłowe parkowanie na innych drogach w mieście? O co tu chodzi? Nie rozumiemy. Wiemy natomiast, że każdy z mieszkańców osiedla „Południe” otrzymał dzisiaj ulotkę promocyjną z nowej przychodzi naprzeciwko. Czy cała ta sytuacja nie układa się w całość? Stawiamy sobie znak zapytania. – dodaje kierownik.

Kierownik działu utrzymania dróg w piotrkowskim Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, Ryszard Żak zaznacza, że pojawienie się znaku zakazu zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a samochody parkujące stwarzały zagrożenie w ruchu drogowy m. Prezes spółdzielni „Barbórka” na temat znaku z reporterem Strefy FM nie chciał rozmawiać.

Tabliczka pod zakazem parkowania odsyła do parkingu oddalonego o 200 metrów, tyle że na rzeczonym parkingu widnieje kolejna tabliczka z napisem „tylko dla mieszkańców osiedla”.

 

Straż miejska twierdzi, że o sytuacji na ulicy Iwaszkiewicza zaalarmowali mieszkańcy osiedla, twierdząc, że przez parkujące po stronie przychodni samochody mają problemy z wyjazdem z zatoczki znajdującej się po drugiej stronie ulicy.


Co zrobić z problemowym znakiem zakazu? Pacjenci przychodni lub jej dyrekcja mogą złożyć wniosek do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w sprawie jego zniesienia .

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

1


Komentarze (71)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)17.05.2013 20:34

"P51" napisał(a):
Wydaje mi się,że sugerujesz,że pacjentów nie bedą przyjmować lekarze ;->

nic nie sugeruje stwierdzam fakt ,że właściciele s spoza branży medycznej a pacjentów będa przyjmować lekarze to chyba oczywiste

00


driv ~driv (Gość)17.05.2013 19:22

Czarna banda wyłudzaczy!

60


97-300 97-300ranga17.05.2013 17:26

"sklave" napisał(a):
Führer Chojniak i jego czarne koszule atakują chorych byle wyrwać trochę grosza

?

"sklave" napisał(a):
SS chociaż słuchało tego co się do nich mówiło.

Ochlałeś się?

00


P51 ~P51 (Gość)17.05.2013 17:04

"sklave" napisał(a):
Führer Chojniak


No, chyba przegiąłeś...

00


PACJENT ~PACJENT (Gość)17.05.2013 16:22

no a może to nie chodzi o pacjentów tylko o to że doktorzy mają za daleko .Od kiedy to Pan kierownik tak martwi sie o swoich pacjentó już dawno stamtąd sie wypisałam bo takiej znieczulicy nie widziałam od dawna .A dlaczego Pan kierownik nie interesował się wcześniej że jest tam tak mało miejsca do parkowania MYŚLE ŻE ZROBIENIE Z SIEBIE OFIARY NIC TU NIE POMOZE TRZEBA BYŁO WCZEŚNIEJ ZABIEGAC O PACJENTÓW A NIE TERAZ JAK ODCHODZĄ

12


sklave sklaveranga17.05.2013 16:19

Führer Chojniak i jego czarne koszule atakują chorych byle wyrwać trochę grosza . Demonstracja siły, pokazówka. Totalitaryzm tryumfuje.
Przecież można było udzielić pouczenia za takie wykroczenie....
Zdrowy zaparkował, jest zupełnie inna sytuacja...
Niestety w Piotrkowie strzela się nie pytając o nic i to z najgrubszej rury do każdego. SS chociaż słuchało tego co się do nich mówiło. No ale podobno mamy demokrację a nie rządy oligarchii Jest przychodnia i to specjalistyczna to i dojazd do niej powinien być.
Stanęliśmy na krawędzi.....a Tusk każe nam dalej iść do przodu.
Rozkradają Polskę wzdłuż i wszerz.
Polska to dziwna kraj...
Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu, zarobił w ubiegłym roku około 315 tys. złotych.
Setki tysięcy tak zarabiają bo miliony na to przyzwalają.
CO W NICH JEST TAKIEGO, CZEGO MY Z REGUŁY NIE MAMY ŻE ZASŁUGUJĄ NA TAKIE WYGÓROWANE WYNAGRODZENIA.
Dyrektora, prezesa, ministra etc. etc. znajdziesz bardzo szybko tego to jest ci na pęczki.
Natomiast robotnika, dobrego fachowca to ze świecą trzeba szukać..
Kiedyś to było doceniane.
Pasą się za nasze!!!
Polsko widzisz to i nie grzmisz!!!!
więcej:
http://sklave.manifo.com/polityka

51


P51 ~P51 (Gość)17.05.2013 16:05

"gosc" napisał(a):
...........no widze że właściciele spoza branży medycznej życze powodzenia bo znajac naszych lekarzy i ich monopol w piotrkowie na usługi medyczne łatwo państwu nie będzie macie szanse pokazać jak należy podchodzic do pacjenta


Wydaje mi się,że sugerujesz,że pacjentów nie bedą przyjmować lekarze ;->

00


Marek Marekranga17.05.2013 14:47

[ Wiemy natomiast, że każdy z mieszkańców osiedla „Południe” otrzymał dzisiaj ulotkę promocyjną z nowej przychodzi naprzeciwko. Czy cała ta sytuacja nie układa się w całość? Stawiamy sobie znak zapytania. ]- kombinuj.kombinuj...

00


sprostowanko ~sprostowanko (Gość)17.05.2013 13:12

"gosc" napisał(a):
Andrzej Artur Urbańczyk, ur. 1978 - prezes zarządu


Artur Andrzej Urbańczyk, taka kolejność imion.

01


gośc ~gośc (Gość)17.05.2013 11:56

"w_67" napisał(a):
Garść interesujących Was informacji o właścicielach Piotrkowskiego Centrum Zdrowia
Piotrkowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
Piotrków Trybunalski, ul. Dmowskiego 38
KRS 0000458435, data wpisu 29 kwietnia 2013, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Andrzej Artur Urbańczyk, ur. 1978 - prezes zarządu
Wspólnicy spółki:
Rafał Hieronim Kosmulski, ur. 1967 (także prezes Figure Eight Sp. z o.o. Warszawa - sprzedaż odzieży, dystrybucja obuwia, hurtownia, przedsiębiorstwo handlowe).
Udziały posiadane przez wspólnika - 150 udziałów o łącznej wartości 75.000 zł.
Artur Andrzej Urbańczyk, ur. 1978 (także właściciel firmy: ARTOM Artur Urbańczyk, ul. Roosevelta 17, 97-300 Piotrków Trybunalski, kamery przemysłowe wewnętrzne i zewnętrzne, alarmy, systemy kontroli dostępu, RCP oraz systemy sygnalizacji pożarowej i DSO).
http://www.ar-tom.pl/
Udziały posiadane przez wspólnika - 150 udziałów o łącznej wartości 75.000 zł.
Na marginesie:
Piotrkowskie Centrum Zdrowia wygrało przetarg na prowadzenie ośrodka zdrowia w Smardzewicach. W poniedziałek 22 kwietnia 2013 roku było otwarcie ofert, a konkretnie tylko jednej, która wpłynęła do urzędu gminy. Piotrkowskie Centrum Zdrowia zaproponowało cenę czynszu za budynek 7,5 tys. zł plus podatek VAT. Najemca ma zapewnić mieszkańcom co najmniej podstawową opiekę medyczną.
http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/1831534,piotrkowskie-centrum-zdrowia-wygralo-przetarg-na,id,t.html[/cytat] ...........no widze że właściciele spoza branży medycznej życze powodzenia bo znajac naszych lekarzy i ich monopol w piotrkowie na usługi medyczne łatwo państwu nie będzie macie szanse pokazać jak należy podchodzic do pacjenta.....

00


Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat