Wiceprezydent Piotrkowa powoływał się na przepis prawny, który nie obowiązuje od dwóch lat. Mowa o trzyletnim zakazie ubiegania się o dotacje.
Aż 60 mln złotych otrzymały w latach 2007-2011 gminy powiatu piotrkowskiego na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 45 mln z tej kwoty otrzymał Piotrków Trybunalski, ponad 6 ,5 miliona trafiło do Moszczenicy a 4 mln 100 tys. do Woli Krzysztoporskiej. Łącznie w całym województwie łódzkim wydano prawie pół miliarda.
Przyszłość Concordii Piotrków była tematem spotkania, do którego doszło w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Inicjatorem był prezes OZPN Stanisław Sipa.
Właściciele piotrkowskich kamienic, którzy do 31 grudnia ubiegłego roku zakończyli remont należących do nich nieruchomości mogą wziąć udział w konkursie Nowa Elewacja organizowanym przez piotrkowski magistrat.
W 2012 roku ruszą prace związane z przebudową rynku w Gorzkowicach. - To jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku - mówi Robert Kukulski, zastępca wójta Gorzkowic.
Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa zorganizuje w najbliższym czasie spotkanie, podczas którego zostanie omówiona coraz trudniejsza sytuacja najstarszego piotrkowskiego klubu piłkarskiego.
Przez kilka ostatnich miesięcy Politechnika Warszawska analizowała stan ciepłownictwa w Piotrkowie. Miasto otrzymało już wyniki, z którymi teraz zapoznają się radni miejscy. Potem władze mają zdecydować, kto będzie dostarczać ciepło do naszych mieszkań.
Tomaszów nie stoi biurokracją. Od 2006 roku w mieście nie wzrasta zatrudnienie w magistracie.
Zawiązał się Komitet Obrony piotrkowskiego klubu Concordia. Na jego czele stanął Daniel Rutowicz, były członek zarządu klubu.
W Tomaszowie sprawdzają, czy będą chętni do pracy jako dzienni opiekunowie. Chodzi o ludzi, którzy mieliby opiekować się dziećmi do trzeciego roku życia.