Sulejów został doceniony za zorganizowanie we wrześniu 2009 roku V Forum Gmin Cysterskich. Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Zabytków w Warszawie przekazał gminie list gratulacyjny.
22 lipca na Armii Krajowej, Bieruta na 3 Maja, Armii Czerwonej na Jerozolimską - po zmianie systemu wiele ulic w Piotrkowie zmieniło swoje nazwy. Zniknęły też niektóre obeliski czy pomniki - symbole minionej epoki. Okazuje się jednak, że w naszym mieście są jeszcze tablice, które nawiązują do systemu komunistycznego np. w Rynku Trybunalskim czy w kamienicy na rogu Narutowicza i Sienkiewicza.
17 i 18 stycznia 1945 roku wiele miejscowości naszego regionu zostało wyzwolonych spod okupacji hitlerowskiej. Do Opoczna, Piotrkowa, Tomaszowa czy Łodzi wkroczyły jednak wojska sowieckie. W związku z 65 rocznicą tego wydarzenia w poniedziałek w Opocznie odbędzie się konferencja WYZWOLENIE ALE CZY WOLNOŚĆ zorganizowana przez posła PIS Roberta Telusa.
Monitoring wizyjny działa pełną parą już praktycznie we wszystkich podstawówkach i gimnazjach na terenice Piotrkowa. Tylko w zeszłym roku w piotrkowskich szkołach zainstalowano 64 kamery.
„Najemca ma obowiązek do płacenia czynszu, zachowania ciszy i porządku, dbania o wynajmowany lokal i przyległe otoczenie”. Oto fragment umowy zawartej w 1995 roku między panią Mieczysławą a panią Iwona i jej rodziną. Szybko okazało się, że żaden z warunków umowy nie został spełniony przez lokatorów. Mimo że umowa wynajmu wygasła rok później, pani Mieczysława nadal „gości” w swoim domu część rodziny pani Iwony.
Na 5 tysiącach metrów kwadratowych: centrum konferencyjne, restauracja, hotel, a w późniejszym etapie także podziemny, przeszklony basen - to tylko niektóre z założeń projektowych adaptacji obiektu przy ul. Batorego 10 w Piotrkowie.
Chociaż nie będzie sali gimnastycznej, to obiekt przy Batorego 10, gdzie ma powstać centrum hotelowo- konferencyjne zostanie zaadaptowany zgodnie z przeznaczeniem.
Siedzimy na bombie zegarowej – mówi Beata Adryańczyk z bloku przy ul. Wysokiej w Piotrkowie, w mieszkaniu której ponad miesiąc temu wybuchł pożar. Zaczęło się od małego pokoju, mieszkanie jest zrujnowane, jeszcze dziś we wszystkich pomieszczeniach czuć spaleniznę. Pani Beata czeka na pomoc spółdzielni mieszkaniowej, bo – jak twierdzi – to właśnie Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zawiniła.
Narodowy Bank Polski wydał kolejną monetę kolekcjonerską. To chyba jedyna moneta, na której znajduje się piotrkowianin.
Piotrkowskie „Społem” obchodzi jubileusz 90-lecia. Swego czasu spółdzielnia była odpowiedzialna za niemalże całe zaopatrzenie piotrkowian w żywność. Najwięcej członków, ponad 7 tysięcy, piotrkowskie „Społem” liczyło pod koniec lat 80...