Zgodnie z zapowiedziami przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa powołał specjalny zespół, którego głównym zadaniem będzie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z dzierżawą obiektu znajdującego się przy ul. Batorego 10. W jego skład weszli: Beata Dudzińska z PiS-u, Jan Dziemdziora z Lewicy, Paweł Załoga z RiG-u, Tomasz Sokalski z Lewicy i Paweł Ciszewski z PO.
Wykorzystanie obiektów po dawnym GKS Piotrcovia przy ulicy Batorego było tematem dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
70 lat temu (8 października 1939 roku) powstało w Piotrkowie pierwsze na ziemiach polskich getto.
Wbrew twardym warunkom, określonym przez władze Piotrkowa w rozstrzygniętym przed rokiem głośnym przetargu na wieloletnią dzierżawę obiektów przy ul. Batorego 10, urzędnicy idą dziś na rękę prywatnemu inwestorowi i godzą się na daleko idące zmiany, związane z jego przeznaczeniem - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
"Od teatru Spana do teatru Jaracza - dzieje teatru w Piotrkowie Trybunalskim" to tytuł wystawy, którą od czwartku będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
W miniony weekend w Białej n/Pilicą odbył się już IV Ogólnopolski Zlot Właścicieli oraz Wielbicieli Hondy VFR, motocykla dobrze znanego każdemu miłośnikowi dwóch kółek.
W sobotę odbędzie się w Sulejowie V Forum Gmin Cysterskich. Gmina Sulejów przystąpiła do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, w skład którego wchodzi 19 gmin z całego kraju.
To był skok w rozwoju miasta. Główne inwestycje kosztowały ponad 211 mln złotych. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne uroczystości centralnego Święta Plonów ‘79 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy. Zmian, na taką skalę, nie było i prawdopodobnie nie będzie już w historii Piotrkowa.