Sceny niemal jak z filmu rozegrały się dzisiejszej nocy na drogach powiatu tomaszowskiego. Był pościg, policyjne syreny, pijany kierowca oraz kajdanki.
W czwartek 14 czerwca o 11.30 na UJK (budynek „B”, sala 14) odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Prelekcję na temat poznańskiego Czerwca 1956 r. wygłosi Karolina Bittner, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu.
15 czerwca o godzinie 20.00 na scenie Skyy Street wystąpi JarekBothurQuartet. Na koncert zaprasza Loża Kulturalna Stare Miasto.
W miejscu dzisiejszych białych ścian widniała urzekająca bogactwem i pięknem dekoracja malarska. Płaski sufit w stylu baroko okalało dwanaście kalendarzowych znaków na niebieskim tle. Na ścianie zachodniej zaś obrazy polichromiczne miejsc świętych w Palestynie wyobrażały „Ścianę Płaczu”. Ścianę wschodnią pokrywała natomiast pozłacana ornamentacja z drzewa gruszkowego...
Pomysł na rozbudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej poprzez zagospodarowanie terenu do niej przyległego, zwłaszcza placu pomiędzy synagogą a budynkami dawnego szpitala, jest nie do przyjęcia. Powód? W miejscu tym jeszcze sto lat temu mieścił się żydowski cmentarz, a w ziemi znajdują się nie ekshumowane szczątki ludzkie...
Na początku było ich około 9 tysięcy, szybko jednak liczba ta wzrosła trzykrotnie. Ściśnięci we wschodniej dzielnicy miasta, na terenie który wcześniej zamieszkiwało 5-krotnie mniej ludności, żyli stłoczeni po kilkanaście osób na izbę w warunkach urągających wszelkiemu bytowi. Gdy padali z wycieńczenia na skutek pracy ponad siły dobijano ich bagnetami. Niemowlęta hitlerowcy palili w specjalnych miednicach ustawionych przed synagogą. Gdy nie ginęli w ulicznych egzekucjach i strzelaninach urządzanych przez gestapowców, zabijały ich epidemie i brak żywności. Dziennie z głodu umierało 30 osób…
Z Piotrkowa wyruszyli w Boże Ciało – kajakami. W Warszawie odebrali ważny dokument dla miasta. Rowerami powrócili w niedzielę około 14.20 na Rynek Trybunalski. Grupa wielkich miłośników Piotrkowa osiągnęła kolejny szczyt.
VII Ogólnopolska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbędzie się na stadionie OSiR-u.
Györgyi Lantos i Istaván Máté - artyści z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech, złożyli propozycję przekazania Bełchatowowi ich autorskiej rzeźby. Przedstawia ona popiersie błogosławionego Jana Pawła II odlane z brązu.
O 14.00 spod Zamku Królewskiego w Piotrkowie dwunastu śmiałków wyruszyło w kajakową wyprawę do Warszawy. Grupa „Piotrków na szczycie” chce w ten sposób uczcić 795 rocznicę pierwszej wzmianki o Piotrkowie Trybunalskim. Podróżników pożegnał wiceprezydent miasta, rodziny, grupka mieszkańców i huk armat.