Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) zaprasza w niedzielę 10 listopada o godz. 17.00 na koncert patriotyczny pt. "NIEPODLEGŁA".
Ostatnie w tym roku produkty żywnościowe w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021 - 2027 Podprogram 2023 zostały wydane mieszkańcom gminy Wola Krzysztoporska.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, podejrzaną o zabójstwo swojego, 54 - letniego ojca. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Grozi jej dożywocie.
Poruszając się na co dzień samochodem, spotykamy na swojej drodze najprzeróżniejsze znaki drogowe. Dzielą się one na cztery główne kategorie: znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu oraz znaki informacyjne. W poniższym tekście skupimy się na tych ostatnich. Postaramy się przybliżyć nieco ich znaczenie, wygląd oraz rodzaje. Zapraszamy do lektury.
Poseł Koalicji Obywatelskiej z Tomaszowa Adrian Witczak oraz prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki podkreślili na antenie Radia Strefa FM, że ekspresówka do Sulejowa powstanie. GDDKiA zakłada, że już w styczniu 2025 roku decyzja środowiskowa będzie już prawomocna. Tymczasem wiceprzewodniczący RM w Piotrkowie zakłada, że tylko jeden z wariantów będzie realizowany, ten z Łodzi do Kozenina.
Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1 i 2 listopada, Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego (TPTT) organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na Starym Cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim. Ta szczytna inicjatywa, prowadzona już od lat, spotyka się z dużym poparciem mieszkańców miasta, którzy co roku tłumnie odwiedzają cmentarze w okresie Wszystkich Świętych i wspierają tę akcję datkami. Wśród kwestujących znaleźli się politycy i polityczki jak i lokalni społecznicy.
Pasjonujesz się nocnym niebem? A może kochasz je fotografować? Weź udział w konkursie astrofotograficznym i zdobądź świetne nagrody!
W dobie rosnącej cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, technika Computer Assisted Web Interviewing (CAWI) szybko zyskała na popularności. Z blisko 32 milionami użytkowników internetu w Polsce, stanowiącymi 84.5% populacji, jest to metoda, która umożliwia dotarcie do szerokiej grupy docelowej. Badania online, realizowane poprzez przeglądarki internetowe, pozwalają na zbieranie danych na niemal każdy temat, od marketingu po nauki społeczne. Wprowadzając interaktywne elementy graficzne i intuicyjność interfejsu, CAWI staje się nie tylko efektywna, ale i angażująca. Metoda CAWI umożliwia szybką dystrybucję ankiet i analizę wyników w czasie rzeczywistym, co czyni ją jednym z kluczowych kanałów komunikacji między firmami a klientami.
W analizowanym okresie 20 lat doszło do niszczenia polskich służb specjalnych, w dużej mierze kontrwywiadu - ocenił szef komisji ds. badania wpływów rosyjskich gen. Jarosław Stróżyk, prezentując raport z jej prac. Wskazał m.in. na likwidację delegatur ABW, także likwidację zbioru zastrzeżonego IPN. Komisja ds. badania wpływów rosyjskich i białoruskich złoży wniosek do prokuratury ws. możliwości dopuszczenia się przez byłego szefa MON Antoniego Macierewicza zdrady dyplomatycznej - powiedział gen. Jarosław Stróżyk.
Starsza kobieta wyszła we wtorkowe (29.10.2024) południe na grzyby do lasu w miejscowości Stobnica w gminie Ręczno i ślad po niej zaginął. Do poszukiwań zaginionej wyznaczono druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Ratownicy z Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej OSP Rozprza wyposażeni w specjalistycznego drona z kamerą termowizyjną próbowali namierzyć zaginioną. Po godzinie akcji kobieta została odnaleziona przez inny patrol strażaków przy leśnej drodze, nieopodal miejsca zamieszkania.