Do kolejnego dziś (środa, 22 lutego) pożaru doszło na terenie Piotrkowa. Tym razem zapaliły się komórki lokatorskie na Starym Mieście.
Inwestycja w złoto zwane przez inwestorów bezpieczną przystanią oferuje możliwość zabezpieczenia kapitału w dłuższej perspektywie czasu. Jednym z bezpiecznych sposobów ulokowania pieniędzy na lata jest zakup złotych monet bulionowych, które są dostępne w różnych wariantach wagowych. Czy inwestycja w złote wyroby dziś się opłaca? Dowiedz się, jak zabezpieczyć kapitał, aby uniknąć spadku jego siły nabywczej w czasie.
Jeden ze słuchaczy Strefy FM zwrócił uwagę na wystające z chodnika pręty tuż przy budynku dawnej restauracji Europa przy ul. Stronczyńskiego w Piotrkowie. Jego zdaniem, może tam dojść do tragedii i prosi o interwencję w tej sprawie. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Taką informację przekazał za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. Prace projektowe trwały rok i dobiegły już końca.
Policjant z piotrkowskiej drogówki potrącony podczas interwencji na A1. Patrol obsługiwał zdarzenie związane z uszkodzonym pojazdem, który stał na środkowym pasie autostrady w kierunku Łodzi na wysokości miejscowości Gąski. Okazało się, że kierowca forda focusa był pijany.
Gminne Targi Edukacyjne odbędą się na początku marca w Gomulinie. Zaprasza na nie Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego.
Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli blisko 30 kg tytoniu oraz 1650 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar 36-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego ukrywał w domu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tysięcy złotych.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 18 lutego 2023 roku około godziny 4:00. Kierowca suzuki, jadąc od strony miejscowości Bukowa, chcąc ominąć dzikie zwierzę, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało był nietrzeźwy.
W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończyła się kolejna edycja kursu walki w mieście. Przez kilka dni Terytorialsi szkolili się z technik poruszania się pomiędzy zabudowaniami w czasie wymiany ognia. Budowali też fortyfikacje i ćwiczyli ewakuację rannych. Zajęcia odbywały się przez całą dobę.
Pojazd może pomieścić sześcioosobową załogę, zabiera 3,5 tysiąca litów wody, ma także wytwornicę piany gaśniczej. Samochód kosztował milion złotych, a środki na jego zakup zostały w znacznej części zabezpieczone z budżetu rządowego, o co zabiegał Poseł Grzegorz Lorek.