“Dzień dawcy szpiku - wspólnie przeciw białaczce” - to akcja, którą zorganizowali studenci filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Istniejąca od ponad 50 lat Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Dmowskiego 11) doczeka się w końcu kompleksowej modernizacji.
Tym razem na własne życie targnął się 47-letni Stanisław T. Mężczyzna powiesił się na prysznicu, przy użyciu koca (w kąciku sanitarnym).
- Wszyscy mówili kiedyś, że na Starym Mieście jest pustka i nic się nie dzieje. Jak zaczęło się dziać – zjeżdżają się ciągle patrole policji – mówi Stanisław Piotr Gajda, dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Budynek przy Dmowskiego 38 od kilku lat był kością niezgody między magistratem, niektórymi radnymi i dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
5 kwietnia w Urzędzie Gminy w Wolborzu zostało podpisane porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych między burmistrzem miasta - Elżbietą Ościk a komendantem miejskim policji w Piotrkowie - inspektorem Gabrielem Olejnikiem.
Prawdopodobnie blisko 700 tysięcy złotych będzie kosztować adaptacja pomieszczeń pod noclegownię dla bezdomnych osób, której nowa siedziba będzie mieścić się na ulicy Wroniej w Piotrkowie.
6 kwietnia w Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, Fundacja DKMS Polska z inicjatywy Pani Jolanty Jarockiej Piesik, pracownika naukowego UJK przeprowadzi „Dzień Dawcy Szpiku”.
Trzy osoby zginęły, a 22 zostały ranne - to tragiczny bilans marca na drogach powiatu piotrkowskiego.
Już 9.00 rano 708 piotrkowskich szóstoklasistów z dziewięciu szkół przystąpiło do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę na koniec podstawówki.