Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – z takich udogodnień mogą korzystać osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał ponad 21 milionów zł, które pozwolą sukcesywnie zwiększać tym osobom dostępność do leczenia.
Dlaczego niepełnosprawni nie mają w Piotrkowie darmowego parkingu? - pyta jedna z mieszkanek. Kobieta twierdzi, że nasze miasto jest chyba jedynym w Polsce, które pobiera takie opłaty. Problem w tym, że w każdym mieście w Polsce mogą obowiązywać inne zasady, a o tym, kto jest zwolniony z opłaty, decydują samorządy.
Grupa piotrkowian we wtorkowy wieczór zebrała się przed gmachem sądu na znak protestu wobec przegłosowanej przez PiS ustawy, na mocy której 11 sędziów Sądu Najwyższego wraz z prezes Małgorzatą Gersdorf, która ma przejść w stan spoczynku przed upływem sześcioletniej kadencji.
Sprzęt ratowniczy za ponad 90 tys. zł trafi do jednostek OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Gmina aplikowała o środki w ramach programu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Wymarzona wycieczka w góry, pod namiot lub długim szlakiem to jedne z najlepszych sposobów na spędzenie urlopu czy weekendu. Aby była komfortowa — trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W tym tekście przedstawiamy elementy, o które warto zadbać, aby wypad był udany a wspomnienia doskonale.
Od czwartku w Sulejowie trwa zgrupowanie kadry Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Sportowcy przygotowują się do Międzynarodowego Turnieju w Kazachstanie. Mężczyźni udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych i pomimo różnych dysfunkcji, poświęcają się pasji.
Od czwartku w Piotrkowie Trybunalskim nie będzie można kupić alkoholu po godzinie 23.00 w sklepach i na stacjach benzynowych. 31 maja 2018 r. wchodzą w życie uchwały regulujące sprzedaż alkoholu na terenie naszego miasta.
Kilka wozów strażackich stanęło w niedzielne popołudnie na placu nieopodal stadionu Włókniarza Moszczenica. Każdy kto zdecydował się tam wybrać mógł podziwiać nie tylko ich wygląd, ale i funkcjonalność.
Pierwsze pieniądze na opracowanie planu i uzyskanie zezwolenia na budowę S12 już poszły. Nieco gorzej wygląda sprawa pogłębienia Pilicy. M.in. o tym rozmawiano podczas niedzielnego spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami. Do Sulejowa przyjechali minister środowiska Henryk Kowalczyk, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i poseł Robert Telus.
31-letni Łukasz z Podolina w gminie Moszczenica choruje na porażenie mózgowe. On i jego mama każdego dnia zmagają się z mniejszymi bądź większymi wyzwaniami, które stawia przed nimi życie. Podejmują je. Łukasza spotkałem w jednym z korytarzy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa. Powiedział mi, gdzie mam szukać jego mamy. Rozmowa z nią była pełna emocji. Od wzruszenia, poprzez pogawędkę o zwykłych sprawach, aż do szczerego śmiechu. Pani Elżbieta mówi, że Łukasz jest jej największym szczęściem.