Kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, a także członkowie klubu Gazety Polskiej wzięło udział w upamiętnieniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
Poseł Antoni Macierewicz, senator Wiesław Dobkowski, Prawo i Sprawiedliwość i Klub “Gazety Polskiej” w Piotrkowie zapraszają do oglądania wystawy “Prawda i pamięć” (krużganek klasztoru oo. Bernardynów, 10 - 18 września).
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej
Żal, smutek i bunt rodzin przeciwko temu, co wydarzyło się w kwietniu ubiegłego roku. Deszcz, wiatr i ziąb potęgowały atmosferę. Tak wizytę i udział w tegorocznych uroczystościach w Smoleńsku wspomina ks. ppłk Wiesław Żydel z parafii ewangelicko-augsburskiej, piotrkowianin, który w katastrofie stracił przyjaciela.
Wczoraj w Spale oddano hołd tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej generałowi Tadeuszowi Bukowi.
W całym kraju, również w Piotrkowie, odbywają się dziś uroczystości poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
Poseł Ziemi Piotrkowskiej Antoni Macierewicz ma stanąć na czele zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Zapisało się do niego 120 posłów i senatorów PiS.
Przepiękny dąb szypułkowy upamiętnić ma ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Zasadzili go dzisiaj: wójt gminy Łęki Szlacheckie Wojciech Błaszczyk, starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała oraz radni gminni.