Portal „Rynek Kolejowy” dotarł do raportu Państwowej Komisji Badań Wypadków Kolejowych. Jak czytamy, bezpośrednią przyczyną wypadku było „niezastosowanie do wskazań semafora i jazda z prędkością 113,1 km/h na kierunek zwrotny po rozjazdach nr 101 i 102, przy dopuszczalnej prędkości jazdy dla tego kierunku do 40 km/h ".
Bełchatowski magistrat zachęca do zakładania tak zwanego zaufanego profilu. Profil jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. To odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego.
6 czerwca w Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy odbył się festyn z okazji VI edycji „Szkoły bez przemocy”, pod hasłem - „Kibicujemy Fair Play”.
Katastrofa kolejowa w Glinie w gminie Wola Krzysztoporska. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, lokomotywa spalinowa staranowała samochód osobowy.
Kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, a także członkowie klubu Gazety Polskiej wzięło udział w upamiętnieniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
Władze piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego uczciły dzisiaj pierwszą rocznicę śmierci profesora Kazimierza Malaka, założyciela tamtejszego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
Tylko w dwóch skontrolowanych sklepach na 50 w Tomaszowie Mazowieckim przy próbie zakupu alkoholu przez osobę nieletnią sprzedawca poprosił o dowód. Tak wynika z akcji profilaktyczno - interwencyjnej "Lokalny program kontroli sprzedaży alkoholu".
W Piotrkowie przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej władze państwowe, wojewódzkie i samorządowe dziękowały służbom ratowniczym za udział w akcji w Babach pod Piotrkowem, gdzie w sierpniu wykoleił się pociąg.
Zmarła druga osoba poszkodowana w katastrofie kolejowej w Babach.