Piotrków Trybunalski, jak wiele innych miast w Polsce, zmaga się z problemami związanymi z bezpieczeństwem na drogach. Pomimo podejmowanych działań, liczba wypadków nadal pozostaje duża. Do tego dochodzi poważny problem kierujących pod wpływem alkoholu.
Moda inspirowana lokalnym folklorem – to musi się podobać. Podobnie jak nowa płyta łódzkich filharmoników, którzy tym razem nagrali romantyczne utwory polskich kompozytorów. Warto ich posłuchać np. w zielonym otoczeniu rodzinnych ogródków działkowych, które otrzymały solidne dofinansowanie na remonty i sadzonki. Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Łódzkiem.
W sobotni wieczór (24.02) w Stefanówce w gminie Rozprza na wybiegu błyszczały reprezentantki aż 40 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego i łódzkiego wschodniego. Panie wzięły udział w pokazie mody w ramach konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”
Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Taki prezent postanowili podarować rodzice uczniom uczęszczającym do tej placówki.
Dokładnie 80 lat temu 24 lutego 1944 roku został zamordowany kpr. Marian Król ps. "Szczerba". Bohaterski partyzant Armii Krajowej zginął z rąk Niemców. Tragedia rozegrała się przy ul. Sienkiewicza 3 w Piotrkowie. To właśnie w tym miejscu odbyła się uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie.
Szykuje się sobota z historią w tle w gminie Aleksandrów. Mieszkańcy, przybyli goście oraz urzędnicy będą chcieli uczcić pamięć bohaterów sprzed lat. Wszystko to w związku z uroczystym odsłonięciem i poświęceniem odnowionego pomnika Powstańców Styczniowych.
Zespoły drogowców pracują nad naprawą nawierzchni jezdni, które uległy uszkodzeniu wskutek intensywnie zmieniającej się zimowej aury. Urzędnicy podkreślali już wcześniej, że kilkukrotne ataki zimy nie wpłynęły dobrze na stan piotrkowskich ulic.
Wszywka alkoholowa, potocznie nazywana esperalem, to skuteczna metoda walki z alkoholizmem, która polega na wszyciu pod skórę tabletek zawierających substancję disulfiram. Zabieg ten jest realizowany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga, który po znieczuleniu miejscowym dokonuje niewielkiego nacięcia w okolicy pośladka, a następnie wszczepia tabletki. Substancja zawarta w esperalu działa blokująco na enzym odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu w organizmie. Działanie to trwa od 8 do 12 miesięcy i jest zależne od ilości zaimplantowanych tabletek, której decyduje lekarz, biorąc pod uwagę indywidualny stan pacjenta.
Esperal to popularna nazwa substancji disulfiram, która jest wykorzystywana w leczeniu alkoholizmu. Zasada działania esperalu polega na wywołaniu nieprzyjemnych odczuć fizycznych w momencie spożycia alkoholu. Po zażyciu alkoholu, osoba z zaimplantowanym esperalem doświadczy takich objawów jak nudności, wymioty, ból głowy, a nawet utrata przytomności.
Opoczyńscy policjanci zatrzymali 22-latka, który usłyszał zarzuty udzielania narkotyków małoletnim oraz ich rozpijania. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.