Nowa nawierzchnia na odcinku ponad 4 km, chodnik, by dzieci bezpiecznie mogły dotrzeć do szkoły, a do tego rozbudowany wodociąg. Wprawdzie mieszkańcy Siomek, Krzyżanowa, Gliny, Piasków już od jakiegoś czasu cieszą się nową drogą, ale formalnie dopiero od sierpnia można mówić o zakończeniu tej wielkiej i kosztującej ponad 15 mln zł inwestycji.
Budynek przy ul. Wojska Polskiego 122 przechodzi do historii. Do 2020 roku swoją siedzibę miała tu Biblioteka Pedagogiczna, instytucja została jednak przeniesiona na ul. Wojska Polskiego 2. Wcześniej obiekt był siedzibą Odzieżowej Spółdzielni Pracy "Nasza przyszłość". Teraz budynek znika rozbierany przez ciężki sprzęt, teren został kupiony przez jednego z piotrkowskich deweloperów i jak nieoficjalnie wiadomo powstać tu może kompleks mieszkalno-usługowy.
Kolejny sukces Chóru Miejskiego Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni piotrkowscy chórzyści pod przewodnictwem dyrygentki Justyny Przytulskiej zmierzyli się z 14 chórami i osiągnęli Srebrne Pasmo, natomiast w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chóralny im. Piotra z Grudziądza pokonali 8 grup i osiągając najwyższą liczbę punktów, zwyciężyli w konkursie. Jurorzy docenili także dobór repertuaru, szczególnie zwracając uwagę na spektakularne wykonanie utworu „Where is Music” Anny Rocławskiej-Musiałczyk.
Rada Ministrów przyjęła nowelizację rozporządzenia w sprawie rozszerzenia sieci płatnych dróg krajowych lub ich odcinków oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Dotyczy to także odcinka od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Opacz (Warszawa).
Podstawowym celem fundacji to aktywizacja kobiet, budowanie społeczności i grup wsparcia dla kobiet oraz zachęcanie pań do rozwoju. W sobotę w Piotrkowie odbyła się impreza jubileuszowa. Obecni na spotkaniu, a były na nim przede wszystkim kobiety, mogli wysłuchać występów artystycznych.
Uczestnicy 8. Turnusu Szkolenia Podstawowego Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego złożyli uroczystą przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na Placu Straży w Sulejowie. To pierwsze tego typu wydarzenie w tym mieście od kilkudziesięciu lat.
Blisko 100 osób wzięło udział w sobotniej akcji sprzątania cmentarza wojennego w Piotrkowie zorganizowanej przez ZHR przy współpracy z ZHP i Jednostką Strzelecką 1031.
Nadchodzące dni zmobilizują większość z Was do wypraw na miejsca pochówku swoich bliskich. Odwiedzicie cmentarze, by porządkować groby na nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bądźcie czujni! W tłumie mogą być złodzieje, czyhający na okazję do łatwego wzbogacenia się. Zachowajcie szczególną ostrożność i odpowiednio zabezpieczcie swoją własność!
W piątek (25.10) odbyła się konferncja prasowa z udziałem marszałka województwa łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej, prezydenta miasta Juliusza Wiernickiego, dyrektora IV liceum ogólnokształcąco Konrada Sikory oraz dyrektorki szkoły podstawowej nr 8 Moniki Merk. Podczas konferencji przyznano ponad 771 tysięcy w projekcie "Cyfrowe LO" oraz ponad 769 tysięcy w projekcie "Cyfrowa Ósemka".
24 października w Fabryce Aktywności Miejskiej w Łodzi odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Fundację GrowSPACE, oficjalnie inaugurująca tegoroczną, już ósmą edycję Tęczowego Piątku. Święto różnorodności, organizowane przez młodych ludzi w szkołach, ma na celu budowanie otwartego, akceptującego środowiska w placówkach edukacyjnych. Od 2016 roku wydarzenie przypada na ostatni piątek października i co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników w całej Polsce.