Znów była to wojna nerwów, ale najważniejsze, że zwycięska! Piotrkowianin pokonał w Głogowie Chrobrego 33:32 (17:19) i ma już na swoim koncie sześć wygranych. Z 18 punktami Piotrkowianin zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Dziewięć bramek, w tym dwie arcyważne w końcówce, rzucił Janek Stolarski!
Napis „macie krew na rękach” na płycie Rynku Trybunalskiego, zakrwawiona kukła pod pręgierzem oraz sztuczna krew na tablicy oraz elewacji budynku biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości to efekty niedzielnego happeningu zorganizowanego przed Piotrkowski Strajk Kobiet.
Błyskawicznie udało się zebrać wolontariuszy, którzy w przyszłym roku będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim oraz powiecie piotrkowskim. Tym razem mieszkańcy będą mogli spotkać ponad 800 osób, które postanowiły w ten sposób wesprzeć fundację. To dotychczasowy rekord. Podobnie jak w czasie ostatniego finału, w Piotrkowie działać będą dwa sztaby.
W niedzielę rozpoczyna się adwent, szczególny okres w kościele katolickim. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego adventus, co oznacza „przyjście”, „zbliżanie się”. W tym okresie wierzący przygotowują się na Święta Bożego Narodzenia.
Spacerując ul. Farną w Piotrkowie można się od kilku lat poczuć niczym na alei gwiazd w Międzyzdrojach czy na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Także i w trybunalskim grodzie powstała aleja wyłożona mosiężnymi tabliczkami, jednak dla odmiany upamiętnia ona piotrkowskie cechy rzemieślnicze.
Piotrkowscy strażnicy miejscy zauważyli dużą ilość gliniastego błota na jezdni na ulicy Jerozolimskiej. Sprawcę zanieczyszczenia drogi udało się ustalić i ukarać mandatem.
- Myślę, że mieszkańcy będą pozytywnie zaskoczeni – tak świetlne iluminacje, które ozdobią Piotrków Trybunalski na święta Bożego Narodzenia, zapowiadają miejscy urzędnicy.
Autora bloga "Pokolenie Ikea" i zarazem książki o tym samym tytule, nie trzeba specjalnie przedstawiać. Pisze o życiu i to do bólu prawdziwie, a tym razem będzie coś o zdradzających mężczyznach. Ale nasze propozycje na najbliższy weekend to też kryminalna historia z komisarzem Erykiem Deryłą, z serii powieści Maxa Czornyja i dla przeciwwagi gatunkowej i na przekór pogodzie - romans o miłości w Zakopanem w środku gorącego lata. A nawet nie jeden, bo jest to zbiór siedmiu historii o miłości.
Piotrkowski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża świętował w piątkowy wieczór jubileusz 45-lecia swojego istnienia. Najważniejszym elementem uroczystości było przekazanie krwiodawcom sztandaru.
„Droga do MORZA” - wystawa o powstaniu portu w Gdyni i historii tego miasta stanęła na parkingu przed piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Prezentację będzie można oglądać do 12 grudnia.