Advertisement

Książka na weekend - nowa powieść autora "Pokolenia Ikea"

ePiotrkow Sobota, 27 listopada 202135230
Autora bloga "Pokolenie Ikea" i zarazem książki o tym samym tytule, nie trzeba specjalnie przedstawiać. Pisze o życiu i to do bólu prawdziwie, a tym razem będzie coś o zdradzających mężczyznach. Ale nasze propozycje na najbliższy weekend to też kryminalna historia z komisarzem Erykiem Deryłą, z serii powieści Maxa Czornyja i dla przeciwwagi gatunkowej i na przekór pogodzie - romans o miłości w Zakopanem w środku gorącego lata. A nawet nie jeden, bo jest to zbiór siedmiu historii o miłości.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Ale po kolei… Pierwsza propozycja to "Pacjent", której autorem jest Max Czornyj, a ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Jest to już dziewiąta część z serii powieści kryminalnych z komisarzem Erykiem Deryłą i jego partnerką Tamarą Haler w rolach głównych bohaterów. Tak jak poprzednio, akcja książki przeniesie nas do Lublina, a tym razem śledczy będą zmagać się z porwaniem, bowiem Haler znika ze szpitalnego oddziału po serii badań i nie ma po niej śladu...

 

fot. K. Żołądek

 

Max Czornyj już kolejny raz znalazł się w gronie polecanych przez nas autorów. I nie bez powodu, bo jego książki czyta się lekko, by nie powiedzieć, że się je pożera. Raz z ciekawości, by dowiedzieć się jakie jest zakończenie, a dwa – lekkie pióro autora sprawia, że czyta się naprawdę szybko wsiąkając w akcję na dobre. Już po kilku pierwszych zdaniach. Jeśli książka przypadła wam do gustu, to polecam także inne książki Maxa, a ma ich już na koncie całkiem sporo. Wiele z nich to bestsellery sprzedane w setkach tysięcy egzemplarzy.

 

O książce "Pacjent" można też posłuchać w jednej z audycji z cyklu "Książka na weekend":

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to najnowsza książka Piotra C., autora popularnego bloga Pokolenie Ikea, zatytułowana „Solista, czyli on, ona i jego żona”. W ubiegłym tygodniu miała swoją premierę, a ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Tym razem bohaterem powieści jest Wini. Ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki – od nowego białego BMW, na młodych kochankach kończąc. Zmiana następuje, gdy zaczyna flirt z przypadkowo poznaną w nocnym klubie kobietą. Czy romans ubarwi życie Winiego czy może zmieni je w koszmar? Piotr C. pokaże nam tym razem, jak potrafią zdradzać mężczyźni w mieście pełnym czarnego humoru, seksu i przemocy.

 

Piotr C. jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy i blogerów, na co składa się nie tylko lekkie pióro i ciekawy historie, ale też aura tajemniczości, bo nigdy nie zdradził swojej tożsamości. Do tej pory napisał już pięć powieści, sprzedanych w łącznym nakładzie blisko pół miliona egzemplarzy. Sławę przyniosła mu debiutancka powieść „Pokolenie Ikea”. Dwukrotnie nominowany do konkursu Bestsellery Empiku – za powieść „Brud” w 2016 roku i w 2020 za powieść „Gwiazdor”, którą polecaliśmy w audycji „Książka na weekend”. Najnowszej książki, zatytułowanej „Solista”, możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O książce „Solista” też można posłuchać:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to romans „Zakochane Zakopane latem”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Filia. Jest to zbiór siedmiu letnich historii o miłości w Zakopanem. Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam. Przeniesiemy się do zakopiańskiej Willi pod Jodłami, a poszczególne historie opiszą na kartach książki mistrzynie polskiego romansu i powieści obyczajowej – Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Magda Stachula, Magdalena Witkiewicz i jedyny w tym gronie mężczyzna – Alek Rogoziński.

 


Czytając tę książkę, będzie można zapomnieć o jesieni za oknem i wrócić oczyma wyobraźni do ciepłego i słonecznego lata. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po prostu dobrze zabawić. Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym do wygrania jest pobyt w willi w samym środku letniego sezonu. Komu uda się wygrać w tej loterii? Czyje ścieżki tym razem przetną się na tatrzańskich szlakach i zakopiańskich deptakach? Czy i tym razem bijące w tym samym rytmie serca odnajdą do siebie drogę? Bo jeśli się zakochać, to tylko latem i tylko w Zakopanem, czyli w miejscu, w którym zdarzyć się może wszystko.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat