Piotrkowianin odnosi w Głogowie szóstą wygraną

Piotrkowianin Niedziela, 28 listopada 20215
Znów była to wojna nerwów, ale najważniejsze, że zwycięska! Piotrkowianin pokonał w Głogowie Chrobrego 33:32 (17:19) i ma już na swoim koncie sześć wygranych. Z 18 punktami Piotrkowianin zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Dziewięć bramek, w tym dwie arcyważne w końcówce, rzucił Janek Stolarski!

Wynik spotkania otworzył jego najskuteczniejszy zawodnik Jan Stolarski, ale już po chwili wyrównał Rafał Jamioł i przez najbliższe minuty wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala na dwie bramki aż do stanu 15:15. Dopiero wtedy Chrobry zbudował sobie minimalną zaliczkę, z którą zszedł do szatni (19:17).

Szybko jednak tę przewagę podopieczni Witalija Nata roztrwonili i w 36. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 20:20. Piotrkowianin zaczął zdobywać przewagę kwadrans przed końcem. Nasza drużyna prowadziła różnicą 1-2, a przez chwilę nawet trzech bramek (29:26). Chrobry jednak nie miał zamiaru odpuszczać i doprowadził do remisu (31:31 - 56. minuta). 60 sekund przed końcem było 33:32 dla Piotrkowianina (dwa trafienia Jana Stolarskiego) i gospodarze mieli piłkę. Kluczowa okazała się jednak interwencja Kacpra Ligarzewskiego, który zatrzymał Jakuba Orpika.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin 32:33 (19:17)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot - Stolarski 9, Mosiołek 2, Swat 7/2, Babicz 4, Szopa 3, Pacześny 4, Jędraszczyk 4/4, Surosz, Pożarek
Kary: 8 min (Pożarek, Pacześny, Wawrzyniak, Surosz)