"Już w pierwszych dniach okupacji wprowadzono godzinę policyjną oraz zakaz spotykania się w większym gronie osób. Niemiecki okupant szybko zadbał również o unicestwienie wszelkich przejawów życia kulturalnego polskich mieszkańców Piotrkowa" - pisze w drugiej części tekstu poświęconego życiu piotrkowian pod okupacją dr Małgorzata Piotrowska.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
Nieskuteczna gra w ataku, słabsza niż zwykle obrona i słaby procent skuteczności bramkarzy. To wszystko złożyło się na pierwszą w tym sezonie porażkę Piotrkowianina. Nasz zespół przegrał w Lubinie z Zagłębiem, a bohaterem spotkania w drużynie gospodarzy był Marcin Schodowski.
Jesienna aura wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Szybciej zapadający zmrok, mgły oraz deszcze ograniczające widoczność na drogach są niestety wpisane w tę porę roku. Dlatego uczestnicy ruchu drogowego - kierowcy i piesi, powinni pamiętać o kilku podstawowych sprawach.
Uwaga na fałszywe SMS-y od Głównego Inspektora Sanitarnego. Nadawca nazywa się KWARANTANNA i w treści wiadomości informuje o nałożeniu na odbiorcę izolacji. Dalej jest link, który rzekomo prowadzi do strony z ważnymi informacjami. Nie otwierajcie odnośnika z wiadomości - to próba wyłudzenia danych osobowych!
Przed piotrkowską Szkolą Podstawową nr 2 ponownie odbył się piknik charytatywny na rzecz Neli, która przed kilkoma miesiącami uległa poważnemu wypadkowi. Były atrakcje sceniczne, jak koncerty czy pokazy akrobatyczne, ale przede wszystkim uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, kiermaszach, z których cały zysk zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację potrąconej na pasach dziewczyny.
Chłopcy z Placu Broni zagrali na zakończenie "Byków Kultury". W ramach zorganizowanej przez samorząd wojewódzki imprezy wystąpili także soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, kapela Fakiry oraz Zespół Pieśni i Tańca z Gorzkowic. Jednak nie były to jedyne atrakcje jakie czekały na piotrkowian, którzy w sobotę (25 września) odwiedzili siedzibę Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kasztelańskiej.
Organizacja w Piotrkowie "Nocy spisowej" okazała się bardzo dobrym pomysłem i wielu mieszkańców spełniło swój obywatelski obowiązek w trakcie zaplanowanej od 8:00 do 22:00 akcji.
Zakończył się pierwszy dzień 9. edycji akcji "Koduj z gigantami - Starcie gigantów - Programistyczny bój bohaterów najlepszych gier". W piotrkowskim Domu Technika od godzin porannych kilkadziesiąt młodych osób na przykładzie popularnych gier uczyło się podstaw programowania.
W pierwszą jesienną sobotę przed zamkiem w Bykach odbywają się aż dwie imprezy. Na piknik rodzinny "Byki Kultury" zapraszają władze województwa łódzkiego. Z kolei „Jarmark żywności od rolnika” przygotował piotrkowski Oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Imprezy wystartowały o 13:00 i potrwają do godzin wieczornych. Na odwiedzających czeka bogaty program sceniczny oraz wystawcy z żywnością.