Dodatkowe patrole policji, opłacone przez samorząd będą dbać o bezpieczeństwo piotrkowian. Porozumienie w tej sprawie - podobnie jak w ubiegłych latach podpisał Urząd Miasta oraz Komenda Miejska Policji w Piotrkowie. Dokument w imieniu magistratu parafował prezydent Krzysztof Chojniak.
Pierwszych 60 seniorów zostało zaszczepionych w gminie Wolbórz. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień zostały dowiezione przez ochotników z OSP.
Radni piotrkowskiej Rady Miasta reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości, zaproponowali by wszyscy rajcy otrzymywali jedynie 50% swoich diet do czasu, gdy posiedzenia Rady będą się odbywać korespondencyjnie. Argumentują to tym, że obecna forma pracy, nie jest aż tak czasochłonna jak tradycyjne spotkania i liczą na to, że pozostali radni poprą tę koncepcję.
Przyjaciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Piotrkowa Trybunalskiego opanowali dzisiaj miasto. Wolontariuszy i koordynatorów spotkamy także w galerii Focus Mall, CH Echo czy Skwerze Handlowym "tuż tuż". Praca wre także w banku 29. finału WOŚP, przy ul. Sienkiewicza.
Od 1 lutego można będzie składać wnioski o umorzenie składek za styczeń lub za grudzień i styczeń oraz o ponowną wypłatę świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To rozwiązania, które przewiduje dla firm nowe rozporządzenie Rady Ministrów.
Epidemia koronawirusa wywróciła naszą codzienność o 180 stopni. Od kilku tygodni trwa jednak proces, który ma pozwolić nam na powrót do normalności. Szczepienia przeciwko COVID-19, bo o nich mowa, realizowane są również w Piotrkowie. Jednym ze zwolenników przyjęcia szczepionki jest Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego, który podkreśla jednak, że cierpliwie na swoją kolej poczeka.
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają seniorów i kombatantów w procedurze szczepień – od rejestracji poprzez pomoc w dowiezieniu na szczepienie, a także monitorują ich samopoczucie między szczepieniami i po przyjęciu drugiej dawki. Od 18 stycznia działa infolinia wsparcia seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej. Pod numerem telefonu 800 100 115 w godzinach od 7:30 do 19:30 seniorzy mogą uzyskać pomoc w zarejestrowaniu się i dotarciu na szczepienie.
W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, 26 stycznia rozpoczął się proces szczepień dla zarejestrowanych seniorów. Szczepienia poprzedzone były etapem rejestracji osób zainteresowanych, który w pierwszej kolejności obejmuje osoby od 80 roku życia, kolejną grupą przewidzianą do zaszczepienia są osoby od 70 roku życia.
Mamy ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował do seniorów, by nie szli do przychodni, a chęć zaszczepienia się zgłaszali telefonicznie, przez sms lub przez internet.