Uposażenia radnych mniejsze o połowę?

Strefa FM Wtorek, 02 lutego 202173
Radni piotrkowskiej Rady Miasta reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości, zaproponowali by wszyscy rajcy otrzymywali jedynie 50% swoich diet do czasu, gdy posiedzenia Rady będą się odbywać korespondencyjnie. Argumentują to tym, że obecna forma pracy, nie jest aż tak czasochłonna jak tradycyjne spotkania i liczą na to, że pozostali radni poprą tę koncepcję.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Radni Prawa i Sprawiedliwości, kilkukrotnie wnioskowali do przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Mariana Błaszczyńskiego, o to, by sesje odbywały się w trybie normalnym, z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa lub online, z możliwością podjęcia dyskusji. Jak dotąd apele nie przyniosły skutku, stąd nowa propozycja radnych PiS. - Aktualnie możemy głosować na podejmowane tematy jedynie na "tak" lub "nie". Nie możemy natomiast wyrażać swoich opinii. Dlatego dopóki sesje będą się odbywać tak jak obecnie, apelujemy do pana przewodniczącego, aby wynagrodzenie radnych zostało obniżone o połowę - mówi Łukasz Janik z PiS i dodaje. - Radny otrzymuje obecnie około tysiąca złotych, a przewodniczący około 2 tysięcy. Po redukcji byłoby to odpowiednio 500 i 1000 zł. 

 

Pod pomysłem oprócz radnego Janika, podpisują się też inni członkowie klubu PiS: Piotr Gajda, Sergiusz Stachaczyk oraz Andrzej Piekarski. - Niestety nie mogliśmy złożyć projektu uchwały w tej sprawie, bo do tego potrzeba sześciu podpisów, a nie znaleźliśmy innych chętnych oprócz członków naszego klubu. Z tego co słyszałem to inni radni nie są zainteresowani tą obniżką. Są oni jednak w koalicji z panem przewodniczącym i pewnie jest im wygodnie, że nie ma obecnie możliwości zadawania pytań włodarzom miasta. Mam jednak nadzieję, że wszyscy zrozumieją, że działamy na rzecz mieszkańców, a nie otrzymujemy diet wyłącznie za głosowania. Chciałbym by radni reprezentowali interesy piotrkowian - komentuje Łukasz Janik.  

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

2


Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)11.02.2021 00:41

Skoro zwalnia się urzędników powołując się na covid 19 to czemu radni nie mieliby mieć obciętych diet.

00


MEZ. ~MEZ. (Gość)02.02.2021 15:49

Radni pis jeśli uważają, że 1/2 diety im się nie należy, to mogą ją wpłacać jako darowiznę na rzecz instytucji miejskich.

810


gość_teść ~gość_teść (Gość)02.02.2021 13:48

Bardzo dobra propozycja. Radny Janik rośnie nam na nowego włodarza miasta. Będę na Niego głosował.

2017


Meme ~Meme (Gość)04.02.2021 17:58

PiS-owcom nie wierzę. To ZOMO dzisiejszego wieku

22


gość_tewu ~gość_tewu (Gość)03.02.2021 23:57

Radni miejscy i gminni powinni pełnić swe funkcje honorowo. Powiatowi i wojewódzcy powinni otrzymywać kilometrówki. Zero diet dla (radnych ) pracowników rządowych, samorządowych i opłacanych z budżetu państwa oraz emerytów. Chcecie robić coś dla wspołeczeństwa róbcie to non profit. Poza tym mam prośbę aby astrofizyk czy krawiec nie zajmował się problemami uprawy buraka cukrowego .
***** *** ***** *** ***** *** *****

40


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)03.02.2021 23:06

Pozdrówcie radną Monikę - jej biznes telefoniczny dalej przynosi dochody czy koronawirus doprowadził tą branżę na skraj bankructwa ...

32


gość_zbychu ~gość_zbychu (Gość)03.02.2021 20:42

Ciekawe kto jest właścicielem i zarządcą Pana Janika, bo szczęścia i radości na jego twarzy nie widać

22


historyk ~historyk (Gość)03.02.2021 20:13

To nie radni a sabotażyści im się należy ale kara a nie wynagrodzenie, co oni zrobili dla Piotrkowa może by sami to powiedzieli bo wiadomo przecież że nic.

30


historyk ~historyk (Gość)03.02.2021 17:26

a kiedy to wymienieni radni reprezentowali interesy piotrkowian oni byli zawsze przeciw dobru naszego miasta i wszystko robią by było jak najgorzej bo inaczej nie potrafią

30


gość_eva123 ~gość_eva123 (Gość)03.02.2021 19:26

Sugeruję najpierw sprawdzić, ile wynosi tzw. uposażenie radnego... W podstawie są to takie pieniądze, że ich braku żaden z radnych nie oczuje. Jako hasło brzmi to nawet dość szlachetnie, ale w przeliczeniu na złotówki, to czysta hipokryzja... Aż trudno uwierzyć, że ktoś się na to daje nabrać...

12


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat