Kościół Akademicki Panien Dominikanek ma nietypową propozycję dla mieszkańców regionu. Wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w nabożeństwie upamiętniającym symboliczną mękę Chrystusa w drodze od Piłata na Golgotę, mogą skorzystać z pomysłu przeżycia tego czasu na rockowo.
Uciekający z ogarniętej wojną Ukrainy zatrzymują się w wielu miejscach w całej Polsce. Niektórzy na pewien czas trafiają także do Piotrkowa Trybunalskiego. Dotyczy to między innymi kilkunastu rodzin zastępczych, które swój azyl znalazły w Centrum Idei ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
8 marca to wyjątkowy dzień w kalendarzu. Dziś święto wszystkich Pań. Choć pierwotnie święto miało przede wszystkim pomóc w walce o równouprawnienie kobiet, to obecnie jest przede wszystkim formą podziękowania dla płci pięknej.
Rusza XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji. Podobnie jak w poprzednim roku tematem przewodnim będzie prewencja kryzysów u dzieci i młodzieży. Dzieci potrzebują wsparcia rodziców oraz opiekunów, zwłaszcza w momentach, kiedy przychodzą pierwsze problemy i kryzysy. Nie powinny wtedy zostawać z nimi same. Dziecko czy nastolatek nie ma jeszcze narzędzi potrzebnych do radzenia sobie w trudnych chwilach, potrzebuje czasu, aby je zdobyć. To my, dorośli, powinniśmy pełnić tę rolę, być stabilnym wsparciem i empatycznym słuchaczem, który przeprowadzi dziecko przez trudny okres dorastania. Dlatego już w pierwszym półroczu 2022 roku w ramach kampanii odbędzie się 8 bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli (5 szkoleń) oraz rodziców (3 szkolenia), a także dzień otwarty dla rodziców i wszystkich zainteresowanych z wykładami ekspertów z dziedziny psychologii dziecięcej wraz z bezpłatnymi konsultacjami telefonicznymi z lekarzem psychiatrą oraz dyżury telefoniczne specjalistów z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Od początku roku wzrosło zaangażowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania ograniczające skutki pandemii Covid-19. Skala tych zadań podyktowana jest wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz potrzebami wsparcia podmiotów medycznych, organizacji pomocowych i samorządów.
Przeciwko COVID-19 zaszczepił się co drugi Polak. To jednak wciąż za mało, dlatego liczba zgonów nieustannie rośnie. Aby zapobiec transmisji koronawirusa i uchronić osoby, które mogłyby najbardziej ucierpieć wskutek zakażenia, konieczne jest zaszczepienie większości społeczeństwa.
W czasach pandemii COVID-19, kiedy dzienna liczba zgonów jest wyższa niż przed pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2, osoby zajmujące się tzw. branżą funeralną, czyli pogrzebami i związanymi z tym formalnościami mają pełne ręce roboty. Mogłoby się wydawać, że właściciele zakładów pogrzebowych jedynie zacierają ręce i liczą zyski. Okazuje się jednak, że w dobie koronawirusa, także oni muszą dostosować się do nowych, często bardzo rygorystycznych przepisów dotyczących pochówku. Problem nie jest obcy także piotrkowskim przedsiębiorcom, którzy pomagają rodzinom w zorganizowaniu ostatniej drogi bliskiej osoby.
Sytuacja epidemiczna w Łódzkiem jest nadal zła, ale widzimy symptomy poprawy w porównaniu z poprzednimi tygodniami - przekazał w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Do szpitali w regionie trafia dziennie od 10 do 20 chorych na COVID-19, trzy tygodnie temu było ich 40-50.
Kilka kliknięć w niewielki ekran wystarczy, żeby zamówić azjatyckie potrawy na obiad. Aplikacja pomoże nam wypożyczyć elektryczną hulajnogę, którą pojedziemy po dostawę nowych ubrań do osiedlowego paczkomatu otwieranego telefonem. A gdyby tak sprawnie i bez zbędnych formalności dało się wynająć samochód i pojechać w podróż na kilka dni do innego miasta, nie martwiąc się o opłaty parkingowe? Odpowiedzią jest podróżowanie w wersji SMART z PANEK CarSharing.
Rosnąca liczba zachorowań i zgonów na covid-19 spowodowała, że policja wzmożyła kontrole osób, które nie noszą maseczek. Funkcjonariusze przypominają, że pandemia trwa.