Z okazji 20. rocznicy powstania piotrkowskiego klubu działacze przygotowali szereg atrakcji. O 19:00 rozpocznie się ligowy mecz z Górnikiem Zabrze, a tuż po nim działacze zapraszają na pojedynek weteranów z obecnymi zawodnikami.
Nowo mianowany komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim zapewnia, że jego drzwi zawsze będą otwarte dla innych strażaków i oferuje przejrzysty sposób zarządzania. Młodszy brygadier Mariusz Wojcieszko złożył w czwartkowe południe ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
Sulejów inwestuje w rozwój młodzieżowej siatkówki. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II od 1 września przyszłego roku będzie Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Władze gminy podpisały w tej sprawie umowę z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Zbiornik z kwasem solnym rozszczelnił się na terenie piotrkowskiej ciepłowni. Ewakuowano pracowników zakładu, a na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.
Akademia Rycerska, Akademia Słowa, Akademia Alchemika i Akademia Odkrywcy to najnowsze propozycje piotrkowskiej Filii UJK oraz Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego skierowane do uczniów młodszych klas szkół podstawowych w ramach projektu Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
Choć swoje obowiązki pełni od ponad 2 miesięcy to dopiero w czwartek 16 listopada oficjalnie je przejmie. Tego dnia mł. bryg. Mariusz Wojcieszko zostanie oficjalnie komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Pustostany, zniszczone kamienice to naturalne miejsca, w których można spotkać bezdomnych. Ludzie ci nie szukają innego miejsca pobytu, choć w Piotrkowie nie ma z tym problemu. Jeśli tylko tego chcą mogą skorzystać z pomocy pracowników schroniska dla osób bezdomnych mieszczącego się przy ulicy Wroniej. Ale … nie chcą.
Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017” podsumowana. Działania prowadzone były przez trzy dni od 10 do 12 listopada. Na drogach naszego województwa nikt nie zginął.
Dokładnie 12 listopada upłyną dwa lata od momentu rozpoczęcia ósmej kadencji Sejmu RP. Posłowie złożyli uroczyste ślubowanie, a pierwsze posiedzenie – zgodnie z 98. artykułem Konstytucji – zwołał prezydent. Od momentu zaprzysiężenia 460 wybranych reprezentantów narodu odbyło się już 50 posiedzeń. Postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczasowej pracy parlamentarzystów z okręgu nr 10.