III Festyn Wieprzowiny w Grabicy rozpoczął się w niedzielę 20 maja już o 11.30 częścią wystawienniczą. Festyn oficjalnie otwarto o 14.00, po czym na scenę wkroczyli artyści.
Konkretnie udało się to pięciu rowerzystom z Piotrkowa i powiatu, którzy wyruszyli w drogę by upamiętnić Polaków, którzy Monte Cassino zdobyli w 1944 roku pod wodzą generała Władysława Andersa. To jednak nie jedyny powód.
To z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku opatrzono hasłem „Moc, energia i rodzina”. Wszyscy, którzy w piątek 18 maja uczestniczyli w imprezie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Do Piotrkowa zawitali bowiem siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska.
5 tysięcy złotych otrzyma osoba, która pobije rekord Piotrkowskiego Nocnego Półmaratonu Wielu Kultur. Najlepszy do tej pory wynik - 01:05:15 - osiągnął Kenijczyk David Metto, który zwyciężył podczas pierwszej edycji tej imprezy.
Rynek w Gorzkowicach zmienia wygląd. Niedawno przeprowadzono tam prace związane z nasadzeniami kwiatów.
W biurach paszportowych coraz większe kolejki. Aby złożyć wniosek paszportowy albo odebrać dokument, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ czeka się ponad 1,5 godziny. W województwie łódzkim w 2018 r. codziennie przyjmowanych jest około 450 wniosków paszportowych, jest to prawie 2 razy więcej niż w roku ubiegłym.
Mieszkańcy Kamocina w gminie Grabica narzekają na fatalny stan drogi biegnącej przez wieś. Ponad czterokilometrowy odcinek jest pełen głębokich dziur.
26. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi jest już historią. Najlepszą książką o ziemi łódzkiej uznano właśnie "Monografię Piotrkowa Trybunalskiego", a laureatem w tej kategorii został Piotr Głowacki, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 maja.
W Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie zorganizowano w czwartek I Festiwal Naukowy. Uczniowie klas VII wykazali się swoimi umiejętnościami z nauk ścisłych, prezentując różne doświadczenia. Młodzież, poza dobrą zabawą, mogła także poszerzyć swoją wiedzę z biologii, chemii czy fizyki.
Nowy parking powstanie w tym roku z inicjatywy Nadleśnictwa Piotrków. A to dopiero początek. Parking, będący przedłużeniem ulicy Wierzeje w kierunku Uszczyna (drogi uznawanej za rekreacyjną) to kolejny etap zagospodarowania tej części miasta przez leśników.