Advertisement

Artykuły do tagu: Uszczyn

Zakończenie kluczowej inwestycji coraz bliżej
Na terenie budowy stacji ujecia wody w Uszczynie rozpoczął się kolejny ważny etap inwestycji. Instalowane są filtry, które będą oczyszczać wodę pobieraną na terenie nowego ujęcia. To kolejny etap najważniejszej gminnej inwestycji.
Budowa ruszyła. Skończy się problem z wodą?
O tej inwestycji powiedziano i napisano już wszystko. Po wielu problemach i perturbacjach oraz latach oczekiwań w końcu wystartowała. Rozpoczęła się budowa ujęcia wody w Uszczynie.
Umowa podpisana. Rusza budowa ujęcia wody w Uszczynie
Po wielu perturbacjach i problemach rusza kluczowa inwestycja dla Sulejowa. W minionym tygodniu podpisana została umowa na budowę ujęcia wody w Uszcznie.
Ujęcie wody trzykrotnie droższe. Burmistrz ma żal do Piotrkowa
Dwie oferty wpłynęły w przetargu dotyczącym budowy ujęcia wody w Uszczynie (gm. Sulejów). Obie są znacznie wyższe niż kwota, jaką urzędnicy zarezerwowali na ten cel, czyli 4,2 mln zł. Wartość pierwszej propozycji to niemal 13 mln zł, a drugiej ponad 13,7 mln zł. Jeśli badanie ofert zakończy się pozytywnie i radni wyrażą zgodę na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy z budżetu gminy, umowa z wykonawcą mimo to zostanie podpisana.
Ujęcie wody w Uszczynie coraz bliżej
Urząd Miejski w Sulejowie ogłosił przetarg na budowę ujęcia wody w Uszczynie. Obiekt ma powstać do końca tego roku.
Są wstępne wyniki badań. Co dalej z ujęciem wody w Uszczynie?
Wstępne badania wody ze studni nr 5 w Uszczynie są bardzo obiecujące. "Wody w tym miejscu jest bardzo dużo, a jej jakość jest znakomita" - czytamy w komunikacie gminy Sulejów.
Coraz bliżej do budowy ujęcia wody w Uszczynie
Pierwszy etap budowy ujęcia wody wraz ze stacją uzdatniania w Uszczynie polega na zbadaniu wody znajdującej się w studni. W czwartek, 25 listopada 2021 r. pracownicy firmy, którzy sprawdzą parametry wody, zainstalowali niezbędne do tego urządzenia, a dzień później zaczęli ją pompować.
Bliżej ujęcia w Uszczynie?
Czy to przełom w sprawie budowy ujęcia wody w Uszczynie? Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski poinformował we wtorek, że studnia nr 5 została otwarta, a próbki wody zostaną pobrane do badań.
Ujęcie wody w Uszczynie: oświadczenie Nadleśnictwa Piotrków
W nawiązaniu do wtorkowych wydarzeń przy studni nr 5 w Uszczynie Nadleśnictwo Piotrków wydało oświadczenie, w którym odnosi się do swojego udziału w trwającym sporze.
Kłódki zostały. Co dalej z ujęciem wody w Uszczynie?
To miał być kolejny - bardzo ważny - krok w kierunku budowy ujęcia wody w Uszczynie. We wtorek planowano otworzyć właz studni nr 5, aby pobrać z niego próbki do zbadania wody. Do zerwania kłódek jednak nie doszło...
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat