Artykuły do tagu: Mina

Cięcie wydatków i ograniczenie inwestycji czeka wiele gmin. Wszystko przez zmiany w prawie.
Piotrków: Po co nam te rady osiedli?
Rady osiedli, jako jednostki pomocnicze gminy, mają m.in. pomagać w komunikacji zwykłych ludzi z władzami miasta. To osiedlowa rada pierwsza zna problem i pierwsza pomaga go rozwiązać. Większość spraw kieruje do służb prezydenta miasta i... według rad osiedli - często na tym się kończy. Czy w tym związku coś tylko zgrzyta i jest szansa na poprawę zażyłości, czy też może władza nie chce już utrzymywać z osiedlami bliskich kontaktów? Problem w tym, że taka sytuacja prędzej czy później kończy się separacją, a nawet rozwodem.
Gmina Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowskim jest jedną z niewielu gmin w kraju, która praktycznie nie posiada zadłużenia.
Andrzejkowa zabawa w nowej świetlicy
Ponad 100 dzieci wzięło udział w Wieczorze Andrzejkowym jaki odbył się w Białej, w oddanej niedawno za pieniądze unijne, świetlicy. Młodzi mieszkańcy gminy Sulejów brali udział w konkursach i zabawach. Każdy otrzymał też słodki poczęstunek.
W Czarnocinie po wyborach bez zmian. Po raz kolejny wójtem został Leon Fortak.
W ośmiu gminach powiatu piotrkowskiego wszystko jest już jasne. W trzech (Rozprza, Moszczenica, Ręczno) potrzebna będzie wyborcza dogrywka. Jedynym wójtem, który przegrał wybory jest Marek Sroka z Ręczna, który nie dostał się nawet do drugiej tury wyborów. Na kolejną kadencję wybrani natomiast zostali: Dionizy Głowacki (Aleksandrów), Leon Fortak (Czarnocin), Alojzy Włodarczyk (Gorzkowice), Edwarda Wójcik (Grabica), Wojciech Błaszczyk (Łęki Szlacheckie), Stanisław Baryła (Sulejów) i Roman Drozdek (Wola Krzysztoporska). Pewną niespodzianką jest wynik wyborczy w Wolborzu. Wójtem (a od 1 stycznia 2011 roku) burmistrzem gminy została Elżbieta Ościk, która pokonała Bogdana Szulca - popieranego przez dotychczasowego wójta gminy Henryka Sęka.
Gmina może bezpośrednio finansować sport
W myśl nowej ustawy gminy mogą stawać się udziałowcami w sportowych spółkach akcyjnych. Wcześniej oczywiście władze klubów musiałyby podjąć stosowne uchwały dotyczące przekształcenia ich ze stowarzyszeń kultury fizycznej w spółki kapitałowe. I kluby sportowe, i władze miasta nie mówią nie, ale sprawie chcą się bliżej przyjrzeć, bo taki miejski udział w kapitale klubu niesie ze sobą spore ryzyko. Dla obu stron.
Ponad 500 tysięcy złotych kosztował odcinek drogi w miejscowości Łazy - Dąbrowa w gminie Sulejów.
Aż 30 mln przeznaczono w ciągu czterech lat na inwestycje w gminie Grabica.
Gmina Ręczno, po wielu miesiącach starania, stała się samoistnym właścicielem nieruchomości położonej w Kolonii Ręczno u zbiegu dróg powiatowej i wojewódzkiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat