Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła podczas konferencji nad Zalewem Cieszanowickim liderów i osoby odpowiedzialne za tworzenie struktur powstającej partii na ziemi piotrkowskiej, których będzie aż trzech. W konferencji uczestniczyli Michał Kobosko, przewodniczący partii oraz Hanna Gil-Piątek, przewodnicząca koła parlamentarnego partii. Podczas konferencji poruszono także najważniejsze cele ugrupowania oraz zwrócono uwagę na istotne sprawy dla województwa łódzkiego.
Na migreną cierpi w Polsce ponad 8 mln osób, to druga przyczyna niepełnosprawności, a pierwsza wśród młodych kobiet. Choroba ta na ogół jest jednak ukrywana – alarmują eksperci z okazji obchodzonego 21 czerwca Dnia Solidarności z Chorymi na Migrenę.
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodzą Dzień Wolności Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.
Od wtorku (16.02) otwarta jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, którą Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim uruchomił przy ul. Zamkowej 5. Miejsce będzie dostępne dla mieszkańców, na co dzień zmagających się z inwalidztwem różnego stopnia i rodzaju.
Urszula Sadowska, sulejowianka przez wiele lat związana z Piotrkowem. Była działaczką opozycji antykomunistycznej w zarządzie regionalnej Solidarności. Wielokrotnie zatrzymywana, przesłuchiwana i represjonowana przez cały okres stanu wojennego i bezpośrednio po nim, nigdy nie zdradziła ideałów „S”, a przez swoją nieugiętą postawę, zmuszona była emigrować do Australii, gdzie w Melbourne mieszka aż do dziś. Za swoją działalność została odznaczona przez Urząd Osób Represjonowanych i Kombatantów.
W 40. rocznica powstania wolnego związku zawodowego NSZZ "Solidarność", gościem poniedziałkowego programu "O tym się mówi" w Radiu Strefa FM był Jacky Challot, czyli francuski "Przyjaciel Solidarności" lub "Jacky do zadań specjalnych". Rozmówca Marcina Cecotki w latach 80-tych, jako młody francuski urzędnik zaryzykował własną wolność, aby nieść pomoc polskiemu podziemiu jako kurier w imię walki o prawa człowieka.
23 czerwca w wieku 64 lat zmarła Anna Czapczyk, lokalna działaczka opozycji antykomunistycznej, wieloletni członek Solidarności, pracownik administracji publicznej, wolontariuszka, zaangażowana w działalność Oratorium św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. Całe swoje zawodowe życie związała z Piotrkowem, także tutaj założyła rodzinę.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest przygotowany do realizacji kolejnego zadania, czyli wypłaty dodatku solidarnościowego. Szacujemy, że z tego rozwiązania będzie mogło skorzystać około 500 tys. osób - zapowiada w rozmowie z PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Otwarcie starej Łódzkiej do ronda Solidarności to ważne dla układu komunikacyjnego centrum miasta zadanie drogowe. Wielu kierowcom pozwoli na ominięcie skrzyżowania Al. Armii Krajowej z ul. Wojska Polskiego i dojazd bezpośrednio do Łódzkiej i Wysokiej.