Poznaliśmy liderów Polski 2050 na ziemi piotrkowskiej

Sobota, 03 lipca 202130
Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła podczas konferencji nad Zalewem Cieszanowickim liderów i osoby odpowiedzialne za tworzenie struktur powstającej partii na ziemi piotrkowskiej, których będzie aż trzech. W konferencji uczestniczyli Michał Kobosko, przewodniczący partii oraz Hanna Gil-Piątek, przewodnicząca koła parlamentarnego partii. Podczas konferencji poruszono także najważniejsze cele ugrupowania oraz zwrócono uwagę na istotne sprawy dla województwa łódzkiego.

Ładuję galerię...

 

- Jako ruch działamy mniej więcej od rok i jesteśmy zbudowani na trzech filarach. Mamy stowarzyszenie, które zrzesza naszych wolontariuszy i aktywistów, którzy pracują na rzecz swoich społeczności lokalnych. Mamy instytut Strategie 2050, który jest naszym centrum programowania tego wszystkiego, co chcemy zrobić, a dla nas te bardzo ważne rzeczy to: kwestia zielonej rewolucji i transformacji energetycznej, reforma ochrony zdrowia i wyciągnięcia wniosków z pandemii, uporządkowanie relacji pomiędzy państwem a kościołem oraz kwestie praworządności i edukacji, która nie wymaga rewolucji, ale przygotowania młodych ludzi do wyzwań przed nami stojących - mówił Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

Jako trzeci filar Michał Kobosko wymienił działalność polityczną ruchu. Podkreślał, że od zniesienia obostrzeń jeżdżą oni po Polsce i zapraszają do współpracy kolejnych samorządowców, bo to właśnie oni są najbliżej ludzi, a rozwiązywanie realnych i bliskich ludziom problemów jest priorytetem dla Polski 2050. W sobotniej konferencji wzięli udział także samorządowcy z naszego regionu - wójt Łęk Szlacheckich Piotr Łączny oraz wójt Gorzkowic, Alojzy Włodarczyk.

 

W następnej kolejności głos zabrała posłanka Polski 2050, Hanna Gil-Piątek, która nawiązała do braku pomysłu na rządzących na transformację energetyczną - tak istotną dla naszego regionu. Jednocześnie również podkreśliła, że główne partie uprawiają politykę z perspektywy Warszawy, zamiast być bliżej ludzi i odniosła się do kilku problemów na poziomie naszego województwa oraz przedstawiła liderów partii Szymona Hołowni na ziemi piotrkowskiej. - My w przeciwieństwie do innych partii jesteśmy tutaj, żeby robić tę konkretną robotę, którą będziemy robić nie tylko w tym regionie, ale całym województwie. Jesteśmy przy bardzo konkretnych sprawach np. przy tym, że w Libiszowie w gminie Poświętne rząd nie daje pieniędzy na remont wiaduktu, przy tym, że Urząd Marszałkowski zamyka biblioteki pedagogiczne. My jesteśmy w Krośniewicach, gdzie większościowe udziały w spółce miejskiej zostały za "bezcen" sprzedane Archidiecezji Łódzkiej czy w Brzezinach, gdzie pogrzeb na cmentarzu kosztuje kilka tysięcy złotych - mówiła przewodniczącą koła poselskiego Polski 2050.

 

Pełnomocnikami i liderami partii Szymona Hołowni w regionie piotrkowskim zostały trzy osoby: Katarzyna Nowakowska, działaczka stowarzyszenia Polska 2050 z Piotrkowa, Katarzyna Babczyńska, dziennikarka oraz Łukasz Krasoń, który współpracował z Szymonem Hołownią przy kampanii prezydenckiej i był jedną z jej głównych postaci.

 

Ten ostatni zwrócił uwagę na opuszczony hotel nad Zalewem Cieszanowickim, który jest utrzymywany przez Urząd Marszałkowski. Przedstawiciele Polski 2050 złożyli w jego sprawie dwa zapytania do władz województwa i dowiedzieli się, że kosztuje on nasz budżet 200 tys. złotych rocznie i jednocześnie nie uzyskali odpowiedzi dotyczącej tego, jakie plany władze mają na jego zagospodarowanie. Pan Łukasz Krasoń podkreślił, że jako osoba niepełnosprawna uważa, że mógłby on być wykorzystany jako ośrodek dla osób z poważnym stopniem niepełnosprawności z naszego regionu, które pozostaną bez opieki.

 

Po zakonczeniu konferencji członkowie i sympatycy ruchu Szymona Hołowni wspólnie sprzątali rejon Zalewu Cieszanowickiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

12


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)03.07.2021 17:09

Szymuś to taka sama "nowość" z banana wystrugana, jak wcześniej Palikot, Petru, i jak pokazała rzeczywistość, Kukiz. Po prostu utworzono partię, której już przed utworzeniem sondażownie pompowały poparcie, a której zadaniem jest przejęcie elektoratu zawiedzionego PiS-em i KO (PO). Chodzi o to, aby ludzie nie głosowali na prawicę (tą prawdziwą). Ale wyborcy mają bardzo krótką pamięć, i ciągle nabierają się na ten sam numer, więc partia Szymusia może uzyskać spore poparcie. Mojego głosu oczywiście nie dostaną, bo nie popieram ugrupowań z odchyleniami lewackimi i ciągotami totalitarnymi.
I jeszcze ta nazwa... W nazwie nazwisko lidera (musi mieć wybujałe ego) i rok 2050 - pytanie, czy Polska w ogóle jeszcze będzie istniała w tym roku, a jeśli będzie, to co będzie miała do powiedzenia w kwestii własnej polityki, jeśli dziś ma już bardzo niewiele?

Cytuję:
Mamy instytut Strategie 2050, który jest naszym centrum programowania tego wszystkiego, co chcemy zrobić, a dla nas te bardzo ważne rzeczy to: kwestia zielonej rewolucji i transformacji energetycznej


Nie bierzcie się za coś, o czym nie macie, nomen omen, ZIELONEGO pojęcia, bo nie tylko będziemy mieć drogi prąd, ale i nasza gospodarka przegra konkurencję nawet z Burkina Faso.

Cytuję:
Po zakonczeniu konferencji członkowie i sympatycy ruchu Szymona Hołowni wspólnie sprzątali rejon Zalewu Cieszanowickiego.


Bardzo słusznie. Pozostańcie przy sprzątaniu, a politykę zostawcie mądrzejszym od siebie.

124


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)04.07.2021 23:41

Nowe twarze się do koryta pchają

31


dejta spokoj ~dejta spokoj (Gość)04.07.2021 21:39

W całym tym Piotrkowie , to wielki kabaret. Podziwiam ludzi co nie mają pojęcia a pchają się do władzy.

31


PrzedsiebiorcaRozpie ~PrzedsiebiorcaRozpie (Gość)04.07.2021 10:48

To Janusz Jędrzejczyk i Alojzy Włodarczyk nie kochają już PSL?

40


Anty gość ~Anty gość (Gość)04.07.2021 13:13

Co tam robi Sowiński z PIS.

11


Ptb ziom ~Ptb ziom (Gość)04.07.2021 13:12

Głosować na 2050 to jak zagłosować na PiS i PO razem. To jest zwykły obóz dla uchodźców z innych partii chcących tylko pozostać w polityce. 2050 jak PO populizm i zero programu. Szymusia finansują promotorzy Tuska,a PR to ludzie Tuska więc jaki Szymuś nowy w polityce, to tylko kontynuacja żenady POwskiej i opcja do sojuszu z KO. Niestety kręci się to wokół tych samych ludzi od 30 lat. A bańka medialna tworzy tylko pogląd że mamy dwie partie wokół których toczy się gra... A prawda taka , że nie ma opozycji i rządzących. Ta sama chryja od 30 lat tylko zamie ja się miejscami. Przykład Morawieckiego... Teraz premier PiSu a kiedyś doradca Tuska.... I ktoś mi powie że Magdalenka nie była zwykłą ustawką

42


Uuuu ~Uuuu (Gość)04.07.2021 09:59

Szkoda że wcześniej nie było informacji o tym wydarzeniu. Zaprosili tylko lokalnych polityków a zwykli ludzie gdzie?

20


Z Mierzyna ~Z Mierzyna (Gość)03.07.2021 14:39

Łunos w powiecie żundzi psl

101


j. ~j. (Gość)03.07.2021 12:54

Opozycja potrafi doskonale się dzielić, w przeciwieństwie do rządzących. Między Z. Ziobro, a M. Morawieckim jest być może znaczenie większa przepaść, aniżeli między Tuskiem, a Hołownią, ale rządzący trzymają się razem i wygrywają! Partie opozycyjne postanowiły skrobać swoją rzepkę, każda z osobna i dlatego może być znów tak, że Kaczyński, nawet choćby chciał, nie będzie miał z kim przegrać wyborów!

134


Pasożyty. pl ~Pasożyty. pl (Gość)04.07.2021 10:35

Co, Pracować się nie chce, a pożyłoby się na koszt społeczeństwa?

21


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat