Artykuły do tagu: Urszula

Jubileuszowo w Gorzkowicach!
Wielkie święto wszystkich mieszkańców odbyło się na stadionie w Gorzkowicach. To były już 15. Dni Gorzkowic, a atrakcji nie brakowało. Na scenie zaprezentowali się m.in. lokalni artyści. W sobotę publiczności zaprezentowali się m.in. Kordian i Camasutra, a gwiazdami niedzieli byli Michał Szczygieł oraz Urszula.
Urszula zagra w naszym regionie. Sprawdź kiedy i gdzie wystąpi
Kolejny samorząd powiatu piotrkowskiego odkrywa karty związane z dniami gminy. Jak już wiadomo, na Dniach Wolborza wystąpi zespół Lady Pank. Teraz swoją gwiazdę przedstawiły Gorzkowice. W czerwcu na święcie gminy przed publicznością zaprezentuje się Urszula.
Tygodniowy chłopiec w oknie życia
W poniedziałek, 31 października 2022 roku w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia.
Urszula Sadowska, sulejowianka przez wiele lat związana z Piotrkowem. Była działaczką opozycji antykomunistycznej w zarządzie regionalnej Solidarności. Wielokrotnie zatrzymywana, przesłuchiwana i represjonowana przez cały okres stanu wojennego i bezpośrednio po nim, nigdy nie zdradziła ideałów „S”, a przez swoją nieugiętą postawę, zmuszona była emigrować do Australii, gdzie w Melbourne mieszka aż do dziś. Za swoją działalność została odznaczona przez Urząd Osób Represjonowanych i Kombatantów.
Wiemy już kto został wolontariuszem roku…
Do tego tytułu nominowano w tym roku aż 18 osób. Członkowie jury plebiscytu, organizowanego przez przedstawicieli Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży HARC oraz Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, nie mieli więc łatwego zadania, tym bardziej, że ich zdaniem każdy z nominowanych jest ponadprzeciętny. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury, najważniejsze wyróżnienie odebrała ostatecznie Urszula Ratajczyk. W internetowym plebiscycie "Wolontariusz Publiczności 2019" zwyciężył natomiast Adrian Cieciura.
Urszula i Robert Janowski na Dniach Wolborza
W najbliższy weekend świętować będą mieszkańcy miasta i gminy Wolbórz. Zabawa potrwa dwa dni.
Dożynki to największe święto rolników. Na święto plonów, rolnicy z powiatu bełchatowskiego zapraszają na 25 sierpnia. Tym razem uroczystości odbędą się w Łękińsku w gminie Kleszczów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat