Osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy, np. nauczyciele często są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. By temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej ZUS.
Polska Agencja Prasowa zaprasza dziennikarzy i nauczycieli na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”. W programie m.in. wystąpienie prof. Jarosława Flisa, który opowie o ciekawostkach i pułapkach dotyczących tegorocznych eurowyborów.
Za nami spotkanie autorskie z Jakubem Poradą - dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, a także pasjonatem podróży. W Piotrkowie opowiadał o podróżach i doświadczeniach związanych z nimi oraz udzielał wskazówek jak samemu zorganizować swoją podróż życia.
W poniedziałek zmarł Stanisław Stępień, nestor piotrkowskiego dziennikarstwa. Przez lata był związany z Piotrkowem oraz regionem. Pracował m. in. w Tygodniku Piotrkowskim, Tygodniku 7 Dni oraz Ziemi Piotrkowskiej.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Ogólny poziom wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa prezentowany przez dziennikarzy oraz specjalistów PR jest zadowalający. Istnieje jednak duży rozziew pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktyką i codziennymi nawykami - wynika z badania „Postrzeganie cyberbezpieczeństwa przez dziennikarzy i specjalistów ds. PR w Polsce” przeprowadzonego przez Polską Agencję Prasową i zaprezentowanego na Kongresie Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.
27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji w środę w Mediatece 800-lecia odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Krzysztof Chojniak podziękował pracownikom samorządowym służby na rzecz miasta.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął na piotrkowskich ulicach kolejny etap regulacji wysokości studni kanalizacji deszczowych.
Na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej i Wojska Polskiego w Piotrkowie doszło do awarii busa. Kierowca, chcąc udrożnić przejazd, zepchnął pojazd na chodnik. Wtedy zapadła się studzienka telekomunikacyjna.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.