W sobotę (26 czerwca) odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz 19-letniej Neli z Piotrkowa, która kilka dni przed rozpoczęciem matur została potrącona na przejściu dla pieszych i teraz potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Kiermasz odbędzie się na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 2 oraz na terenie parafii Jana Pawła II.
Tlenoterapia i komora hiperbaryczna zyskują na popularności i są doskonałym wsparciem dla osób zmagających się z powikłaniami pocovidowymi, ale jak się okazuje nie tylko... Anita Karlińska, specjalistka tlenoterapii, prowadząca od wielu lat tego typu zabiegi w Piotrkowie przekonuje, że doskonale wspierają leczenie innych schorzeń. Podkreśla jednocześnie, że nie od dziś wiadomo, iż tlen to życie, a pierwszy aparat do tlenoterapii powstał już dziesiątki lat temu, a tego typu zabiegi pomogły już setkom osób.
Oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie rozszerza swoją ofertę o nowoczesną alergologię. Od 3 lat kierownikiem oddziału jest dr Tomasz Grzelewski - znakomity specjalista w dziedzinie alergologii, który podjął się wraz ze swoim zespołem medycznym, przy aprobacie dyrektora PCMD prof. Piotra Woźniaka, uruchomienia pododdziału alergologii.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
15-letni Patryk jest synem policjanta piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji. Od 2016 roku zmaga się z nowotworem złośliwym. Pomimo choroby, jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem, z planami na przyszłość, w której chce zostać architektem. Pomóżmy Patrykowi w tej trudnej walce o zdrowie - przekażmy 1% podatku.
Osobiście w kasynie, na wyścigach, poprzez obstawianie zakładów sportowych u bukmacherów czy granie w Lotto, a wirtualnie – w zasadzie bez ograniczeń. Marzenia o wielkiej wygranej, przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, wiele osób wpędzają w uzależnienie od hazardu. Chorobę, która często kończy się finansowym bankructwem, popadaniem w długi, przegrywaniem dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych. Jednak hazard można, a nawet trzeba leczyć. I wcale nie trzeba mieć pieniędzy na ten cel...
Od listopada 2020 r. pacjentki z zaawansowanym rakiem jajnika w Europie mogą być leczone nowym inhibitorem PARP, który poprawia rokowania wszystkich pacjentek, które odpowiedziały na chemioterapię pochodnymi platyny [1].
Pacjenci od 8 stycznia otrzymają skierowanie na leczenie tylko w formie elektronicznej. To kolejny krok m.in. po e-recepcie zmierzający do cyfryzacji i usprawnienia procesu leczenia.
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.