Dawid Czerwiński dotarł do naszego powiatu, a konkretnie do Woli Moszczenickiej, gdzie mieszkańcy Piotrkowa i okolic przywitali ojca Kacperka, który uczestniczy w wyjątkowym biegu na rzecz swojego syna. Inicjatywa, która rozpoczęła się 27 lipca w Szczecinie, to nie tylko wyzwanie sportowe, ale przede wszystkim misja szerzenia świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a (DMD) oraz Beckera – chorobach, które dotykają jego syna, Kacperka.
Leczenie uzależnień to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko skutecznych metod terapeutycznych, ale także stałego wsparcia dla pacjentów, aby zapobiec nawrotom. Ośrodek leczenia uzależnień podejmuje różnorodne działania, aby pomóc swoim podopiecznym w utrzymaniu trwałej abstynencji. W tym artykule przyjrzymy się, jakie strategie stosują tego typu placówki, aby radzić sobie z problemem nawrotów.
Niepłodność dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Brak upragnionej ciąży to duże obciążenie dla związku. Specjalistyczna diagnostyka i leczenie jest wymagającym procesem nie tylko pod względem zdrowotnym, emocjonalnym, ale też finansowym. Dlatego wiele par z radością przyjęło informację, o nowym programie refundacji in vitro, który będzie działał od czerwca 2024 roku. Jego realizatorami zostały ośrodki medycznie wspomaganego rozrodu. Wśród nich jest Klinika Bocian w Łodzi.
Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health - program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu - Teva Pharmaceuticals Polska - nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.
Już po raz kolejny członkinie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek Kamilki zorganizowały na naszym terenie z okazji Dnia Matki akcję „Badamy nie tylko mamy”.
Jakie są główne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, przekonując osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia?
Raka pęcherza moczowego można pokonać. Specjaliści podkreślają, że ten rodzaj nowotworu - pod warunkiem, że wykryty odpowiednio wcześnie - da się całkowicie wyleczyć. Pomocne mogą okazać się badania kliniczne. Te można wykonać także w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Centrum Badań PROVITA. Między innymi o tym rozmawialiśmy z doktorem Michałem Masłowskim.
Mateusz Cyrwus biegnie przez całą Polskę, aby zbierać pieniądze na najdroższy lek świata. Pokonanie trasy znad Bałtyku do Tatr ma na celu nagłośnienie zbiórki pieniędzy dla chorej na SMA, dwuletniej Kamilki Gil. Jednym z przystanków na trasie biegu był Piotrków Trybunalski.
Najwyższa jakość badań, kompleksowa opieka lekarzy, darmowe konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. To tylko niektóre aspekty, dla których warto zainteresować się ofertą usług medycznych, oferowanych przez Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Niedawno klinika zmieniła adres swojej siedziby i z tej okazji ponownie zaprasza pacjentów, chętnych do podjęcia terapii, a także specjalistów, którzy chcieliby nawiązać współpracę.
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?