Artykuły do tagu: Uzależnienie

Odzyskaj kontrolę nad życiem - wszywka alkoholowa Katowice
Uzależnienie od alkoholu jest poważnym problemem zdrowia publicznego, który dotyka miliony osób na całym świecie. Jest to choroba przewlekła i nawracająca, charakteryzująca się niekontrolowanym spożywaniem alkoholu mimo negatywnych konsekwencji. Wszywka alkoholowa jest jednym z dostępnych narzędzi pomagających w walce z alkoholizmem.
Bezpłatna terapia dla uzależnionych od hazardu
Klinika Wolmed, wzorem lat ubiegłych, w 2024 roku realizuje projekt, w ramach którego osoby uzależnione od hazardu mogą skorzystać z bezpłatnej 6-tygodniowej terapii, odbywającej się w siedzibie ośrodka w Dubiu koło Bełchatowa.
Esperal Katowice  - efektywne wsparcie w leczeniu alkoholizmu
Esperal to popularna nazwa substancji disulfiram, która jest wykorzystywana w leczeniu alkoholizmu. Zasada działania esperalu polega na wywołaniu nieprzyjemnych odczuć fizycznych w momencie spożycia alkoholu. Po zażyciu alkoholu, osoba z zaimplantowanym esperalem doświadczy takich objawów jak nudności, wymioty, ból głowy, a nawet utrata przytomności.
Uzależnienie od leków – wywiad z doktorem Sławomirem Wolniakiem
Leczenie psychiatryczne, leczenie uzależnień, niejednokrotnie, poza psychoterapią, wymaga też zastosowania farmakologii. W psychiatrii istnieją bezpieczne grupy leków, ale i takie, od których można się uzależnić. W jakich przypadkach może dojść do uzależnienia?
Wszywka alkoholowa Gdańsk: przełom w terapii uzależnienia od alkoholu
Wszywka alkoholowa, znana również jako zaszyte tabletki Esperal, to nowoczesna metoda walki z nałogiem alkoholowym.
Jak przekonać osobę uzależnioną do podjęcia leczenia? Rozmowa z doktorem n. med. Sławomirem Wolniakiem
Jakie są główne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, przekonując osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia?
Uzależnienie od leków – detoks i terapia
Moja żona kilka lat temu leczyła się na bezsenność. Lekarz przepisał jej leki, po których co prawda lepiej spała, ale mocno się od nich uzależniła, bierze coraz większe dawki, nie może ich sama odstawić, bo źle się czuje. Teraz lekarz zaleca jej detoks i terapię, ale żona bardzo się tego boi. Leki pomagają jej też na lęk i niepokój związany z kłopotami i stresem w pracy, więc obawia się funkcjonowania bez nich. Żona ma dopiero 50 lat i wiem, że potrzebuje pomocy. Czy ciężko wychodzi się z uzależnienia od leków? Na czym polega takie leczenie? - pyta Grzegorz
Pomagają i uświadamiają. Wyjątkowe wydarzenie w MOK-u
Spotkanie dotyczące walki z uzależnieniami oraz zachowaniami agresywnymi odbyło się w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Swoją prelekcję wygłosiła tego wieczoru psycholog i psychoterapeuta Beata Barczak, nie zabrakło też wystąpienia przedstawiciela policji. Wszystko to zwieńczył koncert "Święta w nas".
Zajmą się uzależnieniami dzieci
W gminie Łęki Szlacheckie będzie można wziąć udział Tygodniu Profilaktyki, poświęconym uzależnieniom behawioralnym dzieci i młodzieży. Specjaliści będą omawiać problem zbyt częstego korzystania z telefonu czy komputera, ale też uzależnienia od portali społecznościowych i gier komputerowych.
Uzależnienie od Internetu - gdzie szukać pomocy?
Z uzależnieniem od Internetu w obecnych czasach mamy do czynienia zarówno w odniesieniu do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Wyznacznikiem uzależnienia jest nie tylko czas spędzany w Internecie, w telefonie czy w laptopie. Bardzo ważne jest, jak zmienia się nastrój przy korzystaniu z sieci oraz co dzieje się w przypadku znacznego ograniczenia dostępu do niej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat