Inaugurację rozgrywek II ligi siatkarze Arcobaleno Kasztelan Rozprza mogą zaliczyć do bardzo udanych. Po emocjonującym spotkaniu pokonali MKS Bzurę Ozorków 3:1.
Co można przywieźć i w jakich ilościach na tzw. PSZOK, a czego zdecydowanie nie wolno – przypominamy najważniejsze zasady obowiązujące w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Krzysztoporskiej. Wszyscy, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów we własnym zakresie, nie mogą ich już przywozić do PSZOK.
„Tak nas traktujecie? Przed wyborami nie baliście się przyjść na rynek! Wszyscy tam ładne rzeczy mówiliście. Zapraszamy do nas porozmawiać!” - żądał w imieniu protestujących przed piotrkowskim Urzędem Miasta kupców Tomasz Kowalewski, lider manifestacji. Słowa były skierowane do władz Piotrkowa, członków Rady Miasta oraz dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w związku z projektem uchwały RM, która ma zreorganizować i znacząco ograniczyć handel na targowisku przy Hali Targowej. Protest wsparli miejscy radni PiS-u.
Kilka miesięcy temu wykorzystał seksualnie 9-letniego chłopca. Teraz, decyzją sądu, wyszedł na wolność. Sąsiedzi 18-latka z Woli Krzysztoporskiej boją się o swoje dzieci i proszą o pomoc.
„Jeżeli Pan Prezydent nie wycofa się z tej uchwały, to będziemy musieli szykować się do referendum” – powiedział radny PiS, Łukasz Janik podczas wieczornego spotkania radnych z kupcami i właścicielem Hali Targowej. Podkreślał, że jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości rozważają taką możliwość i zapowiadają, że zagłosują w całości przeciw uchwale o reorganizacji targowiska. Spotkanie zorganizował Roman Staszór, właściciel historycznego obiektu, który wcześniej w piśmie do władz miasta wyraził oczekiwanie wycofania się z uchwały.
Zgodnie z planowanymi przez władze miasta zmianami, targowisko miejskie zostanie znacznie ograniczone – nie będzie już obejmowało m.in. terenu wokół budynku Hali Targowej. By rozstawić stragan przy samej Hali trzeba będzie zapłacić 25 zł za metr kwadratowy powierzchni (dziś 3 zł). O zmianach, które wprowadzić chcą władze Piotrkowa właściciel Hali Targowej dowiedział się z mediów. - Nasze targowisko zostało wyeliminowane z targowisk na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, bez informowania nas o tym. Na jakiej podstawie zostaliśmy w ten sposób potraktowani? – pyta Roman Staszór.
- Nie ukrywajmy, to nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja targowiska - tak lider kupców z ul. Targowej Tomasz Kowalewski podsumowuje pomysły dotyczące nowych zasad handlu w rejonie Hali Targowej. Projekt uchwały piotrkowskiej Rady Miasta zakłada ograniczenie terenu do targowania, a także wskazuje czym będzie można handlować. Kupcy zaapelują w tej sprawie do radnych, a na piątek (25 września) zapowiadają protest i blokadę ulic w rejonie Urzędu Miasta.
Sporo zmieni się wkrótce na piotrkowskim targowisku przy Urzędzie Miasta. Jeśli nasi radni przegłosują zaproponowane przez urzędników uchwały, uliczny handel w tej części miasta zostanie znacznie ograniczony.
Aż 107 starych, węglowych „kopciuchów” funkcjonujących na terenie gminy Wola Krzysztoporska wymienionych zostanie na nowe źródła ogrzewania za sprawą gminnego programu dofinansowania wymiany pieców. W tym roku gmina przeznaczyła na ten cel ponad pół miliona złotych, dokładając do 50% kosztów inwestycji (do 5 tys. zł dla każdego, kto zdecyduje się wymienić piec).
Z powodu remontu magistrali wodociągowej przy ujęciu wody „Barbara” od środy, 23 września do piątku, 25 września mogą wystąpić przerwy w dostawie wody, a ciśnienie wody w sieci może być obniżone. Komunikat dotyczy mieszkańców Sulejowa, Włodzimierzowa, Przygłowa, Korytnicy, Kałku, Podkałku, Uszczyna, Poniatowa, Witowa, Witowa Kolonii, Nowej Wsi, Koła, Barkowic Mokrych, Barkowic oraz Kłudzic.