Jak wyobrażamy sobie kociarza? No cóż… niezaradny życiowo, zaniedbane ubranie, rozwiany, potargany włos, może nawet obłęd w oczach? Myślimy często stereotypowo, krzywdząco i nie traktujemy poważnie osób kochających zwierzęta. To, co mogliśmy zobaczyć i usłyszeć na sobotnim spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej zrewolucjonizowało pogląd na ten temat niejednego słuchacza.
Piotrkowscy policjanci wsparci przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Łodzi zatrzymali 19 osób w wieku od 18 do 45 lat mających związek z odbywającym się na dużą skalę handlem narkotykami dodawanymi do produkowanych przez nich dopalaczy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej w ciągu ostatnich trzech lat wprowadzili w ten sposób na rynek co najmniej 20 kilogramów narkotyków.
Fundacja "Kocia Mama" organizuje ogólnopolski konkurs o nazwie "PORTRET TWOJEGO ZWIERZAKA". Konkurs polega ...
Weekendowa akcja przeciw dopalaczom realizowana była na mocy decyzji głównego inspektora sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów mogących bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu.
Rusieccy policjanci pozyskali informację, że 16-letni gimnazjalista z gminy Rusiec, przyniósł do szkoły narkotyki. Podczas przerwy między lekcjami mundurowi przeszukali odzież i plecak chłopaka, znajdując w kieszeni jego spodni trzy dilerki wypełnione marihuaną.
Radni przyjęli apel do Prezesa Rady Ministrów, Sejmu i Senatu o skuteczne zajęcie się problemem dotyczącym rozwojem sprzedaży dopalaczy.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz bełchatowscy stróże prawa w pomieszczeniach garażowych na jednej z posesji osiedla Olsztyńska w Bełchatowie odkryli magazyn wypełniony odkażonym spirytusem. Znaleźli również narkotyki.
Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt w Bibliotece Pedagogicznej przyjedzie do Piotrkowa znana w naszym województwie łódzka fundacja prozwierzęca "Kocia Mama".
Dzwonią, bo szukają pomocy. Przychodzą wtedy, gdy inne środki nie pomagają. Nie muszą odpowiadać na pytania kim są, gdzie mieszkają i pracują. Tu najważniejszy jest problem i pomoc w jego rozwiązaniu. Każdy, kto nie potrafi poradzić sobie z problemem alkoholowym, narkotykowym czy związanym z dopalaczami, może zgłosić się do punktu konsultacyjnego przy ulicy Wojska Polskiego 75 w Piotrkowie i uzyskać poradę. O tym, kto najczęściej takiej pomocy potrzebuje, opowiada Katarzyna Zatorska, koordynator punktu konsultacyjnego Pomarańczowej Linii w Piotrkowie.
Aż o 400% wzrosła liczba osób podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków – informuje policja w Piotrkowie. Tymczasem rząd planuje złagodzenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, co w praktyce oznaczać będzie koniec ścigania za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie restrykcyjnych przepisów (zaostrzonych w 2005 roku).