W Urzędzie Gminy w Sulejowie podpisano umowy na dofinansowanie remontu kapliczki w Uszczynie oraz konserwację ołtarza bocznego pod wezwaniem ukrzyżowania (XVIII w.) z gotyckim krucyfiksem (XV w.) z transeptu Kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie (II etap). Dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartkowe popołudnie przy ul. Klasztornej w Sulejowie, gdzie kierowca jadący samochodem osobowym dachował.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Powiat Piotrkowski i gmina Sulejów przygotowują wspólnie inwestycję na Podklasztorzu. Na początek oba samorządy sfinansują dokumentację techniczną. Ostateczny projekt inwestycji poznamy pod koniec sierpnia tego roku.
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Przed nami kolejna edycja sportowej imprezy, która od siedmiu lat organizowana jest na sulejowskim Podklasztorzu. VII Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego już 12 i 13 września.
Ojciec Gracjan Kubica, gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów, zakończył swoją kadencję przełożonego i odchodzi z Piotrkowa. Decyzją swoich zwierzchników obejmie teraz funkcję ekonoma klasztoru w Leżajsku na Podkarpaciu.
Przez kilka ostatnich dni artyści uczestniczący w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim tworzyli siedem drewnianych rzeźb. Pracowali na terenie sulejowskiego Opactwa Cystersów. W piątek, 19 czerwca zakończyli rzeźbienie. Można już obejrzeć efekty ich prac.
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...
Nowe rzeźby stanęły na sulejowskim Podklasztorzu. Figury powstawały od poniedziałku (15.06) w ramach międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego. Można je już bezpłatnie podziwiać.